Влада ХХІ століття не має регулювати ціни на продукти, - Порошенко

Економіка11 лютого 20113

«У 1975 році СРСР прийняв продовольчу програму, за якою за 5 років мав забезпечити кожну радянську родину харчами. Влада тоді мала величезні підрозділи боротьби зі спекулянтами, мала величезні можливості регулювати ринки, мала величезні виробничі площі. Єдине, чого не було - це гречки в магазинах», - таку аналогію із спробами влади врегулювати дефіцит на гречку в Україні провів політик, голова ради НБУ Петро Порошенко під час ток-шоу «Шустер Live».

Порошенко додав: «Ми у 2011 році. Професійна влада ХХІ століття не має посилати інспекцію за цінами, щоб стримувати ціни. Бо вона збирає хабарі, щоб не штрафувати, і ніякої інформації не дає в уряд, або дає з запізненням спотворену».

На думку Порошенка, уряд, який у сучасних умовах, займається тільки адмініструванням і розподілом бюджету, не може бути ефективним. Він має бути стимулюючим для розвитку економіки, щоб збільшити пропозицію на ринок.

Головною проблемою Порошенко називає засекреченість інформації. «Усі відповідальні мають в режимі реального часу бачити ціни на все, а не лише Азарова. У нас інфляція – це державна таємниця».

За його словами, це викликає відсутність довіри до уряду, до влади, до інформації, яку дає цей уряд. «Коли він каже, що ціни не будуть зростати, йдуть на ринок на закупи. Тоді уряд звинувачує спершу виробників, потім – посередників, потім журналістів, які спотворюють реальність, і таким чином заважають жити бюрократам», - сказав Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук