Влада Польщі заявила про право вимагати від Німеччини репарації за шкоду від Другої світової

СвітАндрій Стець, 25 серпня 20174181
Влада Польщі заявила про право вимагати від Німеччини репарації за шкоду від Другої світової
фото РАР
Беата Шидло нагадала про трагічні сторінки в польській історії

Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло заявила, що керівництво країни має право вимагати від Німеччини репарації за шкоду, яка була завдана під час Другої світової війни. Про це інформує «Радіо Польща».

«Польща каже про справедливість. Польща говорить про те, що повинно бути виконано. Ми є жертвами Другої світової війни. Ми є жертвами, яким збитки ніяким чином ще не було відшкодовано», – заявила Шидло.

Вона також звернулася до критиків подібної ініціативи з пропозицією згадати, що відбувалося в Польщі з 1939 по 1945 рік.

Як інформував ZAXID.NET, польська влада розмірковує над вимогою від Німеччини виплатити репарації в зв'язку з втратами Польщі під час Другої світової війни.

Зазначимо, що у серпні в Польщі згадують Варшавське повстання 1944 року, в результаті якого загинули 200 тис. поляків. Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що німці повинні «заплатити за ті жахливі збитки, яких було завдано польському народу».

Німеччина виплатила мільярди євро компенсацій за злочини нацизму. Здебільшого – євреям, яким вдалось вижити. Польща під тиском СРСР у 50-ті роки відмовилась від вимоги таких компенсацій.

Мацеревич заявив, що тогочасна Польща була «маріонеткою Радянського Союзу», відтак її рішення не є легальним.

Зауважимо, що соціологічне опитування засвідчило, що більшість поляків вважають, що Німеччина повинна виплатити компенсацію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук