21 червня 2007 року на засідання сесії Львівської міської ради винесуть проект ухвали "Про затвердження Правил розміщення МАФ та літніх майданчиків для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові і Порядку надання дозволів на розміщення об’єктів торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг", - повідомив сьогодні, 11 червня, під час брифінгу директор департаменту економічної політики ЛМР Олег Синютка.
Він заявив: "Спеціальна комісія, до якої входили представники виконавчих органів, депутатів та підприємців виробили єдиний підхід щодо цієї ухвали. Усі спірні моменти знято, і тому проект ухвали буде 21 червня винесено на сесію. Минулого тижня ми його презентували на розгляд профільних депутатських комісій".
За словами О. Синютки, основною суперечністю було те, що саме повинні підприємці орендувати – землю чи елементи благоустрою. "Комісія виробила єдиний підхід – оренда землі. Ми виходили з того, що оренда елементів благоустрою є простішою з точки зори надання/отримання дозволів на розміщення МАФів. Проте, з точки зору чинного законодавства, більш коректним є оформлення договорів оренди землі, які дають більше гарантій підприємцям – прокоментував Синютка ZAXID.NET – При цьому ми домовилися, із представниками земельної комісії та Центру земельного кадастру, що максимально спростимо цю процедуру, щоб мінімізувати витрати часу і коштів підприємців".
За словами директора департаменту економічної політики ЛМР, якщо 21 червня депутати проголосують "за" прийняття ухвали, то "до 21 липня ми матимемо виключний перелік підприємців, які мають легальні дозволи на торгівлю в МАФах у Львові".
"Це будуть підприємці, які мають дозволи, що діють до 2008-2010 років; підприємці, яким продовжено дію дозволів до 31.10.2007 та 210 підприємців, дозвільні документи, яких довго лежали у міській раді і не розглядалися. Ми даємо їм можливість легалізуватися. Серед останніх – ті, хто не зміг продовжити дозвільні документи або укласти договори оренди, через початок дії відповідного мораторію; мав договори елементів благоустрою або договори оренди прибудинкових територій у Франківському районі, – наголосив О.Синютка.
Також він акцентував на тому, що ці підприємці зможуть легалізуватися, якщо "компенсують втрати міського бюджету з плати за оренду землі, за той час коли вони вели підприємницьку діяльність, і її не сплачували".
Начальник департаменту економічної політики ЛМР повідомив, що спецкомісія також досягла домовленості, що до 1 жовтня підприємці повинні привести зовнішній вигляд МАФів у відповідність до паспортів, які видавали управління архітектури і райадміністрації. "Якщо хтось цього не зробить, то кіоск буде підлягати демонтажу", – зазначив він. Окрім цього, за рішенням попередньої сесії, до 1 жовтня продовжено термін на виготовлення типового зовнішнього вигляду МАФів. "Я вважаю, що на 1 жовтня ми матимемо виключний перелік підприємців, які мають дозволи на ведення підприємницької діяльності в МАФах, виключний перелік МАФів із відповідним зовнішнім виглядом і типові зразки, і на основі цього будемо виносити на затвердження Схему їх розміщення у місті", – додав О.Синютка.