ВМС ЗСУ до кінця року створить в Одесі «Центр доктрин і тактики НАТО»

ВМС ЗСУ до кінця року створить в Одесі «Центр доктрин і тактики НАТО»
фото Думская
Спільні навчання ВМС України і НАТО на «Сі Бриз 2017»

До кінця поточного року керівництво Військово-морських сил ЗСУ планує створити «Центр доктрин і тактики НАТО». Про це в інтерв'ю «Думская» повідомив заступник начальника штабу ВМС із питань євроатлантичної інтеграції капітан першого рангу Андрій Риженко.

«Вивчається питання створення до кінця 2017 року ВМС «Центру доктрин і тактики НАТО» для обробки національного управління на базі відповідних доктрин НАТО. Це надасть можливість як поліпшити підготовленість офіцерів наших кораблів, так і уникнути дублювання у плануванні та проведенні заходів бойової підготовки», - розповів він.

Капітан Рижов також поінформував, що з огляду на мовну проблему серед українських військовослужбовців ВМС планує відкрити з 1 вересня «Центр мовної підготовки».

«Щодо штабної роботи, то 46 основних доктрин НАТО, які становлять оперативну основу Альянсу (так звані Allied Joint Publications, AJPs), мають бути включені в освітні програми всіх рівнів військової освіти, як Національного університету оборони, так і видових академій (інститутів)», - повідомив А.Риженко і додав, що профільною для ВМС є Доктрина AJP-3.3.3 «Морські операції Альянсу». За його словами, з постулатами докрин можна ознайомитися онлайн через сайт NATO Standardization Office.

Розповідаючи про перспективу навчань «Сі Бриз», заступник начальника штабу ВМС зазначив, що до майбутніх навчань заплановано впровадження штатної структури управління оперативного рівня ВМС ЗСУ, яка буде побудована за аналогією з Maritime Operational Centre (MOC). «Для цього наприкінці 2017 року заплановано створення Морського командування ВМС - з урахуванням установки NTTP-3.32.1. MOC, яка відповідатиме за остаточне планування операцій на морі та управління силами під час операцій ВМС. Цей підрозділ буде реальним практичним кроком у виконанні Стратегічного оборонного Бюлетеня і надасть змогу об'єднати зусилля в підготовці за допомогою фахівців НАТО і зберегти вже накопичений досвід», - зазначив Риженко.

Нагадаємо, у липня в Києві відкрили новий офіс представництва НАТО в Україні. За словами віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе, НАТО вперше створило таке дипломатичне представництво в країні-партнері, яка має особливий статус. В жодній іншій країні-партнері повномасштабного дипломатичного представництва НАТО до цього моменту не існувало.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук