Вперше в історії Польщі жертва священика-педофіла відсудила в Церкви 1 млн злотих

Священик упродовж кількох місяців бив і ґвалтував 13-річну дівчинку

СвітВолодимир Пиріг, 2 жовтня 20188020

У польському місті Познань апеляційний суд зобов’язав церкву виплатити 1 млн злотих компенсації жінці на ім’я Катаржина, яку у віці 13 років зґвалтував священик Роман Б. Як зазначає телеканал TVN24, це вперше суд стягнув з церкви компенсацію за дії священика-педофіла.

У січні окружний суд у Познані присудив жінці компенсацію розміром мільйон злотих (420 тис. євро) і пожиттєву пенсію 800 злотих щомісяця. Сплачувати ці гроші повинно було монаше згромадження католицьких священиків «Товариство Христове для закордонної Полонії», до якого належав священик Роман Б. Вирок став прецедентом у Польщі, оскільки вперше було визначено цивільну відповідальність Церкви.

Після цього юрист «Товариства Христового» Кшиштоф Вирва подав апеляцію. Перед слуханням він заявив журналістам, що польське законодавство не передбачає відповідальності Церкви за дії священиків. Він визнав, що акт, вчинений священиком Романом Б. «був ганебний» і ніхто не ставив під сумнів його вину.

Випадок, про який йдеться, стався у Західнопоморському воєводстві Польщі у 2007-2008 роках. На той час 12-річна Катаржина мала складну ситуацію вдома. Її батьки зловживали алкоголем. Одного разу до дівчинки, яка плакала у школі, підійшов священик і пообіцяв допомогти. Дівчина довіряла йому. Священик прийшов до її батьків і запропонував їм віддати дівчинку до школи-інтернату в інше місто. Це, як він запевнив, буде краще для неї. Батьки дитини повірили і погодилися, проте священик їх обдурив. За словами дівчини, які наводяться у виданні «Duży Format», замість обіцяного інтернату, священик помістив її в порожню квартиру, де кілька разів ґвалтував і бив.

«Мені було 13 років, коли він зґвалтував мене вперше. Він був сильним, він важив сотню кілограмів. Я закричала, я просила його зупинитися. Коли він закінчив, я загорнулась у ковдру і заплакала», – розповіла дівчина і додала, що священик після цього залишив її, пішовши на вечірню літургію.

З часом священик мав змусити дівчину приймати ліки. «Я мала отупіти від них. Він бив мене, він погрожував мене вбити. Він зґвалтував мене навіть кілька разів однієї ночі», – сказала жертва.

Крім того, відомо, що в той час священик часто брав дівчину з собою у паломництва та поїздки. Але ніхто не здивувався. Одного разу Роман Б. відвіз дівчину до батьків. Після цього вона про все розповіла педагогам у школі. Далі справою зайнялася поліція.

У 2008 році Романа Б. заарештували й засудили до восьми років в’язниці. Однак за результатами низки апеляцій він провів за ґратами лише чотири роки. Після виходу з в'язниці Роман Б. вирушив до будинку відставних священиків поблизу Познані, де відправляв меси і листувався з дітьми на Facebook.

Лише після церковного процесу Роман Б. перестав бути священиком. Він більше не є членом згромадження «Товариства Христового».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук