ВР дозволила перебування іноземних збройних сил на території України

ВР дозволила перебування іноземних збройних сил на території України

Верховна Рада підтримала зміни до закону «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на територію України». За відповідний закон у четвер, 4 червня, в цілому проголосували 240 народних депутатів, інформує «Інтерфакс-Україна».

Парламент доповнив ст. 3 закону положенням, що передбачає, що метою перебування іноземних збройних сил в Україні може бути «надання Україні, на її прохання, допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН та ЄС».

При цьому документ забороняє участь у таких операціях збройних сил держав, які розв'язують проти України збройну агресію.

Нагадаємо, 20 травня прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що уряд просить парламент розглянути і надати можливість допускати іноземні військові підрозділи в тому випадку, коли такі іноземні підрозділи здійснюють операції з підтримки миру і безпеки на підставі рішень ООН або ЄС.

Як повідомляв ZAXID.NET, в ніч з 18 на 19 лютого Рада національної безпеки і оборони України підтримала пропозицію президента про введення на Донбас міжнародних миротворців. 2 березня президент ввів відповідне рішення РНБО в дію, а 17 березня його підтримала Верховна Рада України.

У Північно-Атлантичному Альянсі (НАТО) заявили, що миротворчий контингент якщо й буде введено, то до його складу не повинні входити солдати країн, залучених до конфлікту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук