ВРУ ввела штрафи до ₴8,5 тис. і позбавлення волі до 8 років за жорстоке поводження з тваринами

СуспільствоАндрій Стець, 22 червня 20178020
Шкуродерів тепер садитимуть за ґрати

Верховна Рада ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект № 5119-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження гуманного ставлення до тварин). Таке рішення підтримали 257 нардепів, інформує «Інтерфакс-Україна».

Законопроект передбачає зміни до кодексу про адміністративні порушення, згідно якими жорстоке поводження з тваринами – це знущання над тваринами, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин.

Всі ці дії тягнуть за собою штраф від 3,4 тис. до 5,1 тис. грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров'я.

Якщо жорстоко поводилися з двома і більше тваринами, або групою осіб або повторно, то покарання буде жорсткішим - штраф від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн або адмінарешт до 15 діб з конфіскацією тварини у разі необхідності.

При цьому «насильницькі дії стосовно тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті» передбачають штраф від 3,4 тис. до 8,5 тис. грн з конфіскацією тварини у разі необхідності.

Кримінальний кодекс доповнили статтею «жорстоке поводження з тваринами».

Згідно закону, «жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисних мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років».

Якщо те саме зробили в присутності неповнолітнього - обмеження або позбавлення волі на 3-5 років.

Позбавлення волі на 5-8 років загрожує тим, хто особливо жорстоко поводився з тваринами, робив це у присутності неповнолітніх, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук