Всі міста, які раніше вивозили сміття у Грибовичі, не мають проблем із вивозом відходів

На полігонах ТПВ в області блокують лише львівські сміттєвози

СуспільствоН.Т., 8 червня 201611681

На Львівщині блокують лише вантажівки зі сміттям, які їдуть зі Львова. Інші міста та села, які користувалися сміттєзвалищем у Грибовичах, не мають проблем із вивозом відходів. Про це ZAXID.NET розповів директор департаменту житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації Назар Романчук.

«За добу на Грибовицьке сміттєзвалище вивозили близько 700 тонн сміття зі Львова, а з області – 111 тонн. Грибовицьким сміттєзвалищем користувалися невеликі села та міста Пустомитівського, частини Городоцького і з Жовківського районів. Зараз через ситуацію у Грибовичах вони не мають проблем із вивозом власного сміття у зв'язку із ситуацією на Грибовичах – у них є свої місцеві маленькі полігони твердих побутових відходів», – розповів Назар Романчук.

За його словами, Грибовицьким полігоном користувалися ті села, для яких він був ближчий за місцеві полігони. Тому інколи перевізники, які обслуговують ці місця, забирали сміття по дорозі до Львова і відвозили його у Грибовичі.

Назар Романчук також уточнив, що жодне з цих сіл та міст не має проблем із блокуванням машин. «Активісти якщо блокують сміття, то виключно те, яке везуть зі Львова. В основному це відбувається у великих містах – Самбір, Золочів. Однак той же Самбір, наприклад, хоч і блокує заїзд на місцеве сміттєзвалище, але своє сміття туди пропускає», – пояснив Назар Романчук.

У ЛКП «Збиранка» також повідомили, що не можуть точно сказати, з яких міст та сіл у Грибовичі звозили сміття. Директор підприємства Богдан Горбаль розповів ZAXID.NET, що договори укладалися із самими перевізниками, а тому лише вони знають, звідки привозили сміття. Єдиний район, який мав окремий дозвіл на вивіз сміття у Грибовичі, – це Жовківський.

Зазначимо, сьогодні вранці стало відомо, що три з шести міст, які досі приймали сміття зі Львова, тепер відмовилися пускати сміттєвози. У Львівській міськраді наразі не називають ці міста, оскільки сподіваються, що зними вдасться відновити співпрацю.

ZAXID.NET веде онлайн-трансляцію операції із гасіння пожежі на Грибовицькому сміттєзвалищі

Нагадаємо, що пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі виникла ще 28 травня. Експерти та місцева влада говорять, що причиною пожежі, яку досі не вдалося остаточно загасити, міг бути підпал. Внаслідок пожежі та подальшого обвалу загинули троє пожежників. Ще одну людину - еколога місцевого ЛКП - досі не знайшли.  

Пожежа трапилась в момент коли Львів вийшов на фінальну стадію погодження в Кабміні проекту будівництва нового сміттєпереробного заводу та рекультивації Грибовицького сміттєзвалища за кошти Європейського інвестиційного банку.

Мер Львова звернувся у вівторок до президента і прем’єр-міністра з проханням оголосити Львів, Малехів і Грибовичі зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук