Якби не корупція в МОЗ, імпортні ліки були б удвічі дешевшими, - Бродський

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 червня 201410296

Головною корупційною схемою Міністерства охорони здоров'я є закупівля ліків за бюджетні гроші.

Про це в своїй статті для газети "Дзеркало тижня. Україна" написав голова Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайло Бродський.

"Через корумпованість тендерних закупівель імпортні ліки в Україні часто на 60-80% дорожчі за європейські аналоги. Інсулін - на 80%, удвічі дорожчі протитуберкульозні і протиракові препарати. Якщо прибрати особисті інтереси керівників відомства, то на виділені бюджетом гроші можна закуповувати вдвічі більше ліків", - наголосив голова Держкомпідприємництва.

За його словами, це лише одна складова проблеми: "Друга полягає в тому, що протоколи виписуються таким чином, що МОЗ "змушене" купувати конкретний дорогий препарат замість кількох препаратів однієї групи".

"Причина зрозуміла: імпорт лікарських препаратів - бізнес монополізований, там крутяться великі гроші, і саме ці монополії формують поведінку чиновників, які займаються закупівлями ліків. До слова сказати, останнім часом ситуація тільки погіршилася, і при інфляції 50% ціни в аптеках зросли мало не на 150%. Тому прем'єр і весь уряд повинні концентруватися не тільки на отриманні позик, а й на не менш нагальних проблемах", - зазначив чиновник.

Як наголосив Бродський, для боротьби зі "схемами" в МОЗ необхідно ввести референтні ціни на ліки, змінити протоколи МОЗ, лікар повинен рекомендувати хворому активну діючу (лікуючу) речовину, а людина вже сама визначається, який препарат - вітчизняний або імпортний - їй купувати, замість закупівлі ліків міністерство має запровадити реімбурсацію: хворий отримує рецепт від лікаря, в аптеці отримує безкоштовно ліки, а держава компенсує аптеці їхню вартість. "Ніяких тендерів, ніяких логістичних витрат і ризиків зберігання", - резюмував чиновник.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук