«Якщо дуже бідна Грузія змогла, то Україна – тим більше», – Ека Згуладзе про реформу міліції

Головні Новини за 14 жовтняМарта Когут, 14 жовтня 2014, 17:20 0

Екс-міністр внутрішніх справ Грузії Ека Згуладзе сьогодні, 14 жовтня, перебуває з робочим візитом у Львові. Із львівськими правоохоронцями високопосадовець поділилася досвідом реформування міліції, відтак розповіла про всі тонкощі цього процесу, який, на її переконання, під силу Україні.

За її словами, на сьогодні для української міліції найголовніше – навчити громадян поважати правоохоронців. Так, цілий рік грузини проводили піар-кампанії для міліції, аби в народі їх перестали називати «псами», і таки домоглися свого.

А за два роки вдалось підвищити рівень довіри до правоохоронців від нуля до 84%. І це тому, що народ побачив реальну дію реформи. Скажімо, за одну ніч із патрульної служби (в Україні – ДАІ) звільнили 16 тис. працівників. Вийшло так, що впродовж трьох місяців в Грузії взагалі не було жодного патрульного на дорогах, і, за словами Еки Згуладзе, «ситуація на дорогах не загострилась». Нові люди, яких підібрали за декілька місяців, не мали досвіду, проте в жодному випадку не брали хабарів і були ввічливими на дорогах.

А перестали міліціонери брати хабарі, тому що уряд Грузії піднімав зарплатню правоохоронцям. Так, впродовж 18 місяців зарплату підняли в 15 разів. При цьоому бюджет країни не постраждав, як зазначила Ека Згуладзе, «реформа правоохоронних органів у 20 разів збільшила бюджет Грузії».

За словами екс-заступника міністра внутрішніх справ Грузії, зараз важливо почати процес. Міліцію в Україні, і у Львові зокрема, потрібно змінити докорінно. І, переконана Ека Згуладзе, у нас (українців) є для цього і ресурси, і більше професіоналів – те, чого не було в Грузії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук