Ясь та Івась грають з води вино або як футбольні фани перевертають гори громадянської пасивності

Дмитро Заєць, 15 січня 201232224
Ясь та Івась грають з води вино або як футбольні фани перевертають гори громадянської пасивності

Омріяний і вимучений чемпіонат з футболу для багатьох українців та поляків, істинних поціновувачів і пересічних любителів, напевно означає щось більше, ніж просто цікаву й величну гру. Без перебільшень – можна чекати щонайменше на майже фізичне втілення національної ідеї. Саме тому ми маємо з усією вибагливістю підійти до оцінки символів цього перевтілення. Запропоновані Warner Brothers Славек та Славко, із цибулиновими головами, на думку українських футбольних фанів на місце почесних талісманів чемпіонату не підходять абсолютно.

Деяким фанам офіційні символи ЕВРО-2012 не сподобались настільки, що вони вирішили намалювати своїх, ба давно зрозуміли, що чекати на «дядю» із Києва не має ніякого сенсу. Так і з‘явились Ясь та Івась від Ігоря БежукаЦе «реальні українсько-польські персонажі – щирі, справжні, актуальні, свої», коротше кажучи, повні антиподи відверто чужих Славека та Славка. Після створення образів на цьому автор, звісно, не зупинився. В інтерв’ю дізнаємося, що вже намальовано, підігнано та готується до друку перше число коміксів про пригоди Яся та Івася. Планується вихід українською, польською, англійською та російською мовами. 

Кумедні події, що розгортаються на шпальтах коміксу перенесені у соціальні мережі. На своїй сторінці у Facebook та Вконтакті вустами неофіційних талісманів ЕВРО-2012 автори цієї соціальної ініціативи, не без допомоги самоіронії та здорового глузду, привертають увагу до найактуальніших проблем футбольного дійства, що от-от відбудеться. При цьому не оминають і, так би мовити, глибинних питань – тем української та польської ментальності, одвічних бід чи то, політ-коректніше, культурної специфіки слов’ян та їх спільної долі в ширшому, європейському контексті.

Пародійність, кумедність, актуальність, специфічність – роблять цю ініціативу привабливою, безумовно, і в комерційному сенсі, та своїх Яся та Івася Ігор створив безкоштовно, і надії на мільйоні тиражі, здається, не плекає. Для нього і його друзів важливіше інше - намагання зробити щось «своє» та бажання перетворити це на «спільне».

Групи: Facebook, Вконтакті

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 4

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук