ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити 4 тис. євро наркоторговцю за порушення його прав

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Україну виплатити 4 тис. євро засудженому за торгівлю наркотиками за порушення правоохоронцями його прав під час затримання і засудження, повідомили «Українські новини» з посиланням на прес-службу ЄСПЛ.

Заявник Василь Якуба, громадянин України 1971 року народження, був затриманий у Кіровограді (зараз – Кропивницький) за торгівлю наркотиками. У березні 2007 року він тричі продав таємному агентові міліції шприц з опієм, угода була знята на приховану камеру. У червні 2007 року Якубу засудили за торгівлю наркотиками до восьми років в’язниці.

Суд, зокрема, спирався на письмову заяву агента під прикриттям, якому не дозволили давати показання в суді з метою захисту його особи. Якуба ж вимагав, щоб цей агент виступив у суді, він також заявив, що зазнав жорстокого поводження з боку правоохоронців під час арешту.

Заявник просив ЄСПЛ встановити порушення його права на справедливий судовий розгляд і права на допит свідків, а також зазначив, що українська влада відмовилася надати йому копії документів з матеріалів справи.

ЄСПЛ зобов'язав виплатити заявникові сатисфакцію у розмірі 2 500 євро за моральну шкоду і 1 500 євро за судові витрати.

Нагадаємо, в лютому минулого року ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити активістці Анні Сіньковій 4 тис. євро компенсації за арешт у зв'язку з участю в перформансі з приготування яєчні на Вічному вогні в Києві.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук