Європейський суд з прав людини прийняв 500 позовів з України через військову агресію Росії

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглядає 500 позовів резидентів України про порушення їхніх прав через військову агресію Росії. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Мін'юсту.

«На сьогодні в ЄСПЛ вже визнані прийнятними більше 500 позовів резидентів України про порушення їхніх прав під час агресії РФ. Зараз йде збір доказової бази для відповідних міждержавних заяв України в ЄСПЛ», - сказано в повідомленні.

Мін’юст обурений рішенням Конституційного Суду Російської Федерації (КС РФ) від 14 липня, згідно з яким Європейська конвенція про захист прав людини та основних свобод і побудована на її положеннях практика ЄСПЛ не відміняють принцип пріоритету Конституції РФ.

У зв’язку з цим Росія вирішила у випадках конфлікту між положеннями цих документів відмовитися від виконання окремих рішень ЄСПЛ.

«Такі дії мають єдину реальну мету – неможливість залучення Росії до відповідальності. Адже ця держава є сьогодні не тільки агресором, а й упорядкованою системою насильства, постійно, грубо і зухвало порушує норми міжнародного права і прав людини», – заявили у Мін’юсті.

Міністерство наголошує, що рішення КС РФ прямо порушує зобов’язання, які Росія взяла на себе, ратифікувавши Європейську конвенцію про захист прав людини та основних свобод і Віденську конвенцію про право міжнародних договорів 1969 року. Зокрема, Європейська конвенція прав людини не передбачає залучення національних органів для вирішення розбіжностей у справі виконання рішення ЄСПЛ.

Нагадаємо, Європейський суд з прав людини відклав розгляд позову України проти Росії на прохання РФ терміном на півроку - до 25 вересня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук