Юрист стверджує, що журналісти у розслідуванні про Порошенка допустили низку помилок

Юрист стверджує, що журналісти у розслідуванні про Порошенка допустили низку помилок
Президент України Петро Порошенко

Українські журналісти-розслідувачі встановили, що президент України Петро Порошенко в жовтні 2014 року утворив компанію Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських островах (BVI), яка створила CEE Confectionery Investments Limited – компанію на Кіпрі, а кіпрська компанія створила Roshen Europe BV – компанію в Нідерландах. При цьому вони заявляють, що документи Asset Partners Limited були спрямовані банкірам Ротшильдам, яким Порошенко передав свій бізнес в управління.

В результаті розслідувачі звинуватили Порошенка в тому, що він не передав «Рошен» в сліпий траст, а також ухилився від сплати податків в Україні.

Але, як стверджує юрист Анатолій Родзинський, обидва твердження – це неправда.

«З використанням відкритих українських реєстрів нескладно простежити, що у відкритого акціонерного товариства «Київська кондитерська фабрика «Рошен» два акціонери, які володіють майже 100% акцій – це дочірнє підприємство «Кондитерська корпорація «Рошен» (понад 73,4% акцій) і ТОВ «Центрально-європейська кондитерська компанія» (понад 23,5%).

Дочірнє підприємство «Кондитерська корпорація «Рошен» на 100% також належить ТОВ «Центрально-європейська кондитерська компанія».

ТОВ «Центрально-європейська кондитерська компанія» на 85% належить нідерландській ROSHEN EUROPE B.V., кінцевим бенефіціаром якої зазначений президент України Петро Порошенко.

Переконатися в цьому можна легко, каже Родзинський. «Потрібно ввести коди українських підприємств у відкритий реєстр Мін'юсту і ви самі побачите цю інформацію», – пояснив юрист.

«Таким чином, ми легко встановили, що Порошенко продав нідерландській ROSHEN EUROPE B.V. 85% належного йому статутного капіталу ТОВ «Центрально-європейська кондитерська компанія», яка контролювала його кондитерську фабрику «Рошен», – резюмував він.

Як написав Родзинський, оскільки частка, яка належала Порошенку в статутному капіталі «Центрально-європейської кондитерської компанії» була продана за номінальною вартістю, то податкові зобов'язання у нього виникнути не могли, що спростовує твердження журналістів про нібито ухилення від сплати податків в Україні.

«Ці звинувачення тим абсурдні, що фактично Порошенко переклав фабрику зі своєї української кишені в свою ж нідерландську – сплата податків на цій, чисто технічній операції, була б дивною. Щоправда, можна з упевненістю стверджувати, що ВАТ «Київська кондитерська фабрика «Рошен» як платила податок на прибуток, ПДВ та інші податки в Україні, так і буде продовжувати їх платити. Понад те, якщо її чистий прибуток буде розподілятися між акціонерами, то перед тим, як ці гроші відправляться в Нідерланди, всі податки в Україні з них так само будуть сплачені – такий Закон і обійти його ніяк не можна, навіть президенту», – запевнив юрист.

Він наголосив, що передача «Рошен» в управління групи Ротшильдів, у так званий «сліпий траст» означає, що власник передає права на управління своєю компанією особі, якій він довіряє, і не може впливати на прийняття рішень в цій компанії. Власник, підписуючи документи про передачу управління компанією, вказує куди буде направлятися прибуток від її діяльності, і більше не може поміняти свого рішення.

«Законодавство, що діє на Британських Віргінських Островах (BVI), майже нічим не відрізняється від англійського. Судові спори розглядаються у Високому суді Лондона, що і дозволило Порошенкові передати акції його BVI компанії Prime Asset Partners Limited в сліпий траст Ротшильдам. Сама передача – це просте підписання договору, після чого акції BVI компанії Порошенка, що володіє через ланцюжок фірм фабрикою «Рошен» в Україні, фізично направляються Ротшильдам, що і встановили журналісти. … Після цього Порошенко вже не може мати до цих акцій ніякого відношення, не може керувати бізнесом, оскільки не має самих акцій, всі повноваження з управління фабрикою знаходяться у Ротшильдів. А Порошенко, згідно з українськими реєстрами, залишається бенефіціаром, тобто отримує прибуток, якщо він буде, від діяльності фабрики, але не може управляти самою фабрикою», – стверджує юрист.

Що стосується відсутності в декларації у Порошенка акцій на 1000 доларів його BVI компанії Prime Asset Partners Limited, то, згідно з усталеною практикою, такі акції просто не оплачуються при створенні компаній, стверджує Родзинський. Їх вартість – «нуль». Часто цей «нуль» місцевий юрист, котрий оформлює компанію, технічно дарує її власнику, відповідно «нуль» не може бути внесений в українську декларацію, пояснив юрист.

Нагадаємо, Порошенко опинився в центрі скандалу після публікації розслідування на підставі даних панамського реєстратора офшорів. Як з’ясувалося, влітку 2014 року президент зареєстрував компанію для переходу кондитерського бізнесу в юрисдикцію Британських Віргінських островів.

Основні претензії журналістів до Порошенка у тому, що він не вказав у декларації володіння акціями компанії на 1 тис. доларів США, що він поки не завершив передачу Roshen сліпому трасту і що він нібито мав намір ухилитися від сплати податків в Україні при продажу корпорації.

Раніше про відмову розслідувати цей скандал заявили в Національному антикорупційному бюро, наголосивши, що розслідування справи проти чинного президента не входить до їхніх повноважень.

У Генеральній прокуратурі України заявили, що попередньо вивчили матеріали розслідування, однак не побачили в них ознак правопорушення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук