З початку року 17 кримчан отримали вирок за відмову від служби в російській армії

З початку 2019 року в окупованому Криму було порушено 20 кримінальних справ за ухилення від військової служби. 17 осіб вже отримали вирок. Всього з 2014 року в російську армію було незаконно призвано близько 18900 жителів Криму, включаючи Севастополь, повідомляє в Facebook «Кримська правозахисна група».

«У 2019 році було порушено 20 нових кримінальних справ за ст. 328 КК РФ за ухилення від військової служби в Збройних силах РФ. В 17 з них винесено вирок, ще 3 - на розгляді. Тільки в липні винесено 5 вироків за цією статтею», – інформують правозахисники.

Всього за час окупації Криму Росією таких справ стосовно кримчан було відкрито, як мінімум 69.

Кримська правозахисна група повідомляє, що цієї весни в Криму пройшла 9-я призовна кампанія, в рамках якої заявлено про призов 3400 осіб, в тому числі з Криму – 2800, з Севастополя – 600.

Кримська правозахисна група нагадує, що призов кримчан до армії РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права.

Проведення призову жителів на окупованих територіях в ряди армії країни-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук