За 9 місяців року населення Львівщини спожило на 25% газу менше, ніж торік
За 9 місяців цього року, в порівнянні з відповідним періодом 2006 року, спостерігається чітка тенденція до зменшення споживання природного газу в розрізі усіх категорій споживачів Львівської області. Загальне споживання природного газу за вказаний період зменшилося на 20,1%, серед населення - на 24,8 %, в бюджетній сфері - на 27,8%, в промисловості - на 11,2%, серед підприємств комунальної теплоенергетики - на 23,8%. Про це йшлося на черговому засіданні постійної комісії з питань промисловості, будівельної індустрії, комунікацій та енергоефективності, - повідомила ZAXID.NET прес-служба Львівської обласної ради.
Як наголосив начальник управління економіки капітального будівництва та енергозбереження Львівської ОДА Микола Савка, такого результату вдалося досягнути, в першу чергу, завдяки виділенню значних коштів, як державних субвенцій, так обласного та місцевих бюджетів, на впровадження першочергових, найбільш ефективних, енергозберігаючих заходів. Загальна вартість енергозберігаючих заходів, реалізованих у 2007 році, становить близько 46 млн грн, 63% від передбачених на 2007 рік коштів. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів перевищила 150 млн грн.
Найбільше коштів використано на реконструкцію та модернізацію теплових мереж та котелень (35 млн 653,1 тис грн), заміну вікон та утеплення фасадів (9 млн 931,3 тис. грн), а також на встановлення електричних систем опалення та енергоощадного освітлення (815,6 тис. грн). У межах реалізації механізму компенсації відсотків за кредитами для населення на заходи з енергозбереження, операторами якого на сьогодні є 13 банків та 10 кредитних спілок, за 10 місяців 2007 року населенням залучено кредитів на загальну суму понад 8 млн грн, сума компенсації за якими становить близько 1 млн грн, відшкодовано 296,7 тис. грн.
Пріоритетним залишається використання альтернативних, нетрадиційних, твердих видів місцевого палива. Львівщина володіє значним потенціалом, який при ефективному використанні може замінити 17,4 % органічного палива.
В області функціонує 7 котелень, що працюють на відходах деревообробної промисловості, 5 з яких зосереджені в Мостиському районі та по одній в Радехівському районі та в м. Броди. 8 підприємств займаються виготовленням тирсо- та торфобрикетів. У с. Луки Самбірського району налагоджено лінію з виробництва біодизеля з ріпаку.
З метою популяризації заходів з енергозбереження проведено низку конференцій, науково-практичних семінарів, навчальних тренінгів. Організовано роботу трьох міжнародних виставок, зокрема: "Вікна. Двері. Дах", "Електрика", "Опалення -2007". У районах та містах обласного значення запроваджено в практику проведення "Днів енергоефективності".
Ведеться робота із залучення іноземних інвестицій. Налагоджено співпрацю зі скандинавським фондом НЕФКО, на розгляді в якого зараз перебуває 14 пілотних проектів.