За рік в Україні кількість будинків з сонячними батареями на дахах зросла у 10 разів

За рік в Україні кількість будинків з сонячними батареями на дахах зросла у 10 разів
Сонячні батареї на дахах набувають поширення в Україні

У 2015 році кількість українських домогосподарств, які облаштували сонячні електростанції на дахах будівель і отримали «зелений» тариф, у порівнянні з попереднім роком зросла у 10 разів – до 244. Про це повідомило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Зазначається, що торік 244 домашні сонячні станції виробили понад 410 268 кВт-год, тоді як 21 міні-СЕС у 2014 році згенерували лише 40 664 кВт-год.

«Сьогодні створені такі умови, що громадяни можуть не лише автономно забезпечити себе електроенергією, а й заробити на цьому. Підтвердженням тому 244 домогосподарств, які встановили сонячні панелі», – зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

За його словами, до облаштування домашніх сонячних станцій та забезпечення власної енергонезалежності приватний сектор стимулює «зелений» тариф.

«У разі продажу в загальну мережу надлишкової електроенергії, виробленої з енергії сонця, вартість 1 кВт-год. складатиме 19,01 євроценти», – зазначив Савчук.

Нагадаємо, в Україні закон, який дозволяє приватним домогосподарствам, оснащеним сонячними і вітровими електрогенеруючими установками, продавати надлишки електроенергії енергоринку, набув чинності наприкінці липня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук