Закарпатців з подвійним громадянством масово завозили на місцеві вибори в угорські села

Приїжджі закарпатці голосували за кандидата від правлячої партії, якого не підтримували місцеві жителі

СвітВолодимир Пиріг, 16 жовтня8890

У неділю, 13 жовтня, в Угорщині відбулися місцеві вибори. За посаду міських та сільських голів змагалися переважно представники проурядової партії Fidesz та кандидати від опозиції (або незалежні). Особливого градусу напруги це протистояння набуло біля кордону з Україною – у деякі села раптово почали привозити невідомих нікому людей. Виявилося, що це люди з подвійним українсько-угорським громадянством, які прописані в Угорщині, але там не проживають.

Як пише Mukachevo.net з посиланням на угорські ЗМІ, в деяких селах ледь не дійшло до бійки. Особливо напруженою ситуація виявилася в селі Кішпаладь, область Саболч-Сатмар-Берег. Населення села збільшилася за один день мало не вдвічі.

За інформацією угорського порталу 444, між місцевими жителями та людьми, які насправді там не живуть, стався конфлікт. У Кішпаладі незалежний кандидат Норберт Абрі змагався з Барнабашем Мадяром, кандидатом від Fidesz-KDNP.

Портал процитував слова Норберта Абрі: «Село повстало проти подвійних громадян. Люди не хочуть, щоб вони тут щось вирішували!».

Абрі зазначив, що велика група місцевих жителів постійно чергувала біля виборчої дільниці і не допускала подвійних громадян, яких постійно сюди привозили з-за кордону, тобто з України.

За інформацією телеканалу RTL, сотні угорців, які проживають в Україні, почали з'являтися у прикордонних селах для того, аби взяти участь у голосуванні. З 2010 року кількість жителів, які беруть участь на виборах, у Кішпаладі збільшилась удвічі. Зокрема одна місцева жінка повідомила, що подвійні громадяни виявилися прописані у неї в будинку, але вона про це нічого не знала. Загалом йшлося про близько 200 людей, які, за словами жителів, не проживають у селі.

Угорський сайт Index також повідомив про те, що місцеві жителі, які живуть в Кішпаладі шоковані тим, що стільки невідомих їм людей прийшло на дільниці. Журналісти зафіксували як їм кричали у обличчя: «Геть звідси! Не вирішуйте, ким буде мер!» Конфлікт зафіксував телеканал RTL Klub.

Дивіться відео «Сотні українців проголосували у Кішпаладі» (угорською мовою):

Mukachevo.net нагадує, що подібна схема підвезення закарпатців із подвійним громадянством була зафіксована і на виборах в Угорщині навесні 2018 року. Тоді закарпатець визнав, що організував тисячу голосів за партію Віктора Орбана. Справа навіть дійшла до суду.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук