Зеленський закликав правоохоронців перевірити агрохолдинг друга Порошенка

«Миронівський хлібопродукт» отримав за два роки 2,5 млрд грн дотацій від держави, але Зеленський заявив, що це підприємство дотацій не потребувало

Президент України Володимир Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам перевірити і порівняти суму бюджетних дотацій, які отримав агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт» (МХП), а також суму дивідендів, які він виплатив своїм акціонерам.

«У 2017-2018 роках одному з найбільших агрохолдингів України “Миронівський хлібопродукт” із держбюджету було виділено майже 2,5 млрд грн дотацій, так це називається. Насправді, він не потребує державної підтримки, тому що у нього є надприбутки і він щорічно виплачує величезні дивіденди своїм акціонерам», – сказав президент у четвер, 18 липня, на засіданні Національної ради з питань антикорупційної політики, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Відтак Зеленський запропонував правоохоронним та антикорупційним органам порівняти суму бюджетних дотацій, отриманих МХП, і виплачених акціонерам дивідендів.

«Інтерфакс-Україна» зазначає, що у березні цього року рада директорів агрохолдингу МХП схвалила виплату річних дивідендів за 2018 рік на суму приблизно 80 млн доларів (понад 2 млрд грн), що відповідає рівню попереднього року.

«Миронівський хлібопродукт» – найбільший виробник курятини в Україні. Здійснює також виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м’ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах та Словаччині. Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен і друг попереднього президента України Петра Порошенка Юрій Косюк, який з липня по грудень 2014 року працював першим заступником голови його адміністрації, а потім аж до 19 травня 2019 року був його позаштатним радником.

Чистий прибуток МХП у 2018 році скоротився на 44,3% – до 128 млн доларів, а виручка збільшилася на 21% – до 1,556 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук