Журналіст розповів, як Андрій Богдан допомагав стягнути з України на користь РФ 400 млн доларів

Богдан працював старшим юристом в уряді Азарова в час, коли влада Януковича судила Юлію Тимошенко за газові контракти

Журналіст розповів, як Андрій Богдан допомагав стягнути з України на користь РФ 400 млн доларів
фото УНІАН
Андрій Богдан раніше працював старшим юристом в уряді Азарова, а тепер очолює Офіс президента

Теперішній голова Офісу президента Андрій Богдан за президентства Віктора Януковича посприяв у тому, щоб стягнути з України в українських судах 400 млн доларів на користь Росії у справі про невиконання корпорацією «Єдині енергетичні системи України» (ЄЕСУ), якою керувала Юлія Тимошенко, зобов’язань перед Росією.

Як повідомив журналіст Данило Мокрик у своєму відеоблозі на Bihus.info, програш України у цій справі був вигідний режиму Януковича, оскільки Тимошенко спершу підозрювали у замаху на розкрадання коштів, а рішення суду на користь Росії дозволило б судити її вже не у замаху на розкрадання, а безпосередньо у розкраданні. Інтереси України в судах тоді представляв Андрій Богдан, який на той час був старшим юристом в уряді Азарова, а тепер є головою Офісу президента України Володимира Зеленського.

Як нагадав журналіст, західні партнери України вважали справу проти Юлії Тимошенко, відкриту через підписані нею газові контракти за часів її прем’єрства в 2009 році, політично мотивованою. Відтак влада Януковича відкрила проти неї ще одну справу, відому як «справа ЄЕСУ», яка, на перший погляд, не мала політичного підтексту.

В 90-ті роки ЄЕСУ постачала російський газ до України в обмін на те, що компанія постачатиме будівельні матеріали російським військовим. При цьому тодішній прем’єр-міністр України Павло Лазаренко дав свої особисті гарантії тодішньому голові російського уряду Віктору Черномирдіну, суть яких у тому, що якщо з Росією не розрахується ЄЕСУ, то розрахується держава Україна. Зрештою, тоді підконтрольна Тимошенко корпорація не виконала своїх зобов’язань перед Росією, а гроші від торгівлі російським газом опинилися на рахунках Павла Лазаренка.

Росія подала позов до України з вимогою повернути борги ЄЕСУ якраз в період, коли влада Януковича судила Тимошенко, а Служба безпеки України почала розслідувати справу ЄЕСУ. Як зауважив Мокрик, позов Росії виглядав «слабеньким» і суд, розглядаючи його, попросив уряд Азарова надати установчі документи ЄЕСУ. І Андрій Богдан, разом з цими документами, надав суду також лист Лазаренка до Черномирдіна, який суд не просив.

Зрештою, тоді Росія виграла справу проти України в українському суді, долучивши цей лист до своїх позовних обґрунтувань.

Як нагадав журналіст, вже після Революції Гідності з’ясувалося, що українські суди отримали вказівку від режиму Януковича прийняти рішення на користь Росії. Та й для того, щоб вважати особистий лист Лазаренка до Черномирдіна повноцінними державними гарантіями, «треба було дуже сильно цього захотіти», наголосив Мокрик.

Він також додав, що Генеральна прокуратура України підготувала підозру судді Анатолію Івченку за прийняття завідомо неправосудного рішення, однак керівництво ГПУ не поспішає її підписувати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук