Зміни до Конституції щодо децентралізації влади можуть бути прийняті вже у вересні, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко прогнозує, що зміни до Конституції які стосуються розширення умов децентралізації влади, можуть бути ухвалені українським парламентом у вересні поточного року.

Про це він заявив у своєму зверненні до співвітчизників, оприлюдненому на сайті президента України в суботу ввечері, 21 червня.

«Вперше в історії України щойно обраний Президент, замість того, щоб натягнути на себе повно повноважень і боротися, як це було зазвичай, за розширення своєї влади, чинить з точністю до навпаки. Частину своїх повноважень я передам територіальним громадам, місцевим органам влади. І в першому читанні відповідні зміни до Конституції можуть бути ухвалені за декілька тижнів, і остаточно ми можемо розраховувати на прийняття вже в вересні», - сказав Порошенко.

Глава держави в черговий раз підкреслив, що Україні необхідна децентралізація влади і частину своїх повноважень він передасть територіальним громадам і місцевим органам влади.

«На основі нового Основного Закону буде проведено вибори місцевих Рад. Ради сформують виконкоми та оберуть їхніх голів. І вже вони, а не призначенці із Києва, управлятимуть регіонами і розпоряджатимуться місцевими бюджетами. Ці бюджети серйозно збільшаться. Частину податків буде перерозподілено на користь громад, міст, районів, областей», - сказав президент.

За словами президента, децентралізація передбачає розширення прав регіонів у ряді напрямків, в тому числі у мовній політиці.

«Місцеві громади Донбасу матимуть повне право вільно використовувати російську мову наряду з державною», - зазначив Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук