100 днів: фракція «Самопомочі» в ЛМР звітує перед громадою Львова

16:52, 2 березня 2016

Здорове харчування у львівських школах, відновлення дитячих садочків, безкоштовні навчання зі створення ОСББ, нові підходи до будівництва доріг та реконструкції вулиць, продовження кампанії «АлкоСтоп», зустрічі з мешканцями та активна робота на округах. 100 днів роботи фракції «Об’єднання «Самопоміч» – це численні ініціативи та реальні кроки для втілення стратегії «Львів 2020».

Про свою діяльність народні обранці розповіли 1 березня під час публічного звіту у великій сесійній залі Львівської міської ради.

До фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді увійшли 24 депутати. Вже у перші 100 днів роботи команда розпочала реалізацію стратегії розвитку Львова до 2020 року, з якою разом із міським головою йшли на вибори 25 жовтня.

Через особливості законодавства 15 округів у Львові не мають своїх представників серед депутатів, але роботу на них ми ведемо відповідно до проблематики. Таким чином, депутати фракції «Об’єднання «Самопоміч» працюють на кожному окрузі.

Депутати «Самопомочі» увійшли до всіх постійних комісій ЛМР, а 4 із них – очолили.

Результати роботи

Рекордний бюджет розвитку

Ухвалено рекордний бюджет розвитку Львова – понад 1 мільярд 600 мільйонів гривень. «Це кошти, які наше місто заробляє власними зусиллями. «Об’єднання «Самопоміч» дякує львівському бізнесу за відповідальну працю та взаємодію», – зазначає Роман Федишин, член комісії з фінансів та планування бюджету.

Це вдвічі більше, ніж у Харкові чи Одесі (з розрахунку на 1 мешканця). Це означає, що у Львові ефективно працює малий та середній бізнес, є підтримка місцевої влади, і це дає свій результат.

Ознайомитися із бюджетом розвитку можна за посиланням.

Кампанія промоції ОСББ

У рамках ініціативи «Стань господарем свого будинку» допомагаємо львів’янам визначитись, як найефективніше управляти власним будинком. Адже, відповідно до законодавчих змін, 1 липня в Україні ліквідовують комунальні підприємства, і мешканцям необхідно обрати управителя будинку.

«Ми провели сім тренінгів, у яких взяли участь півтори тисячі львів’ян, – каже депутат Львівської міської ради фракції від «Об’єднання «Самопоміч» Любов Давидович. – Ми розповідаємо про переваги створення Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, надаємо покрокову інструкцію зі створення ОСББ. Працює «гаряча лінія» та юридична приймальна, де львів’яни отримують безкоштовні консультації».

Повернення занедбаних підприємств та приміщень у власність громади

Ми ініціюємо повернення у власність громади занедбаних підприємств та приміщень.  «На території міста є закинуті підприємства, які необхідно повернути у власність громади, – розповідає депутат Львівської міської ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Довжик. – Це гектари землі, які можна використати для ефективного виробництва, створити тисячі робочих місць».

Зокрема, йдеться про Львівський автобусний завод, ЗАТ «Львівський керамічний завод», «Винзавод», «Молдвинзавод» та ін. Також Вікторія Довжик ініціює повернення у комунальну власніть приміщення дитячого садочка на Левандівці, який був приватизований із порушенням закону. Зараз тривають судові процеси.

Нові дороги та система дорожнього руху

Львів першим в Україні реформує систему дорожнього руху. Пріоритетом стає зручність не тільки для водіїв, а й для пішоходів та велосипедистів. Представники фракції в інжерній комісії працюють із замовниками та виконавцями, аби створити інший підхід до роботи.

«При будівництві доріг передбачаємо облаштування хідників та велодоріжок; озеленення; «острівці безпеки». Плануємо завершення трамвайної колії на Сихів, закупівлю понад 60 нових автобусів та тролейбусів», – розповів Олег Шмід, депутат Львівської міськради фракції «Об’єднання «Самопоміч».

Також  спільно з кампанією «Комфортне місто» почали застосовувати новий підхід до реконструкції вулиць.

Здорове харчування у школах

З ініціативи фракції «Об’єднання «Самопоміч» у львівських школах буде змінено раціон харчування школярів.

«Спільно з громадськими активістами ми провели моніторинг асортименту шкільних їдалень і побачили, що учням продають солоні крекери, солодощі, круасани з наповнювачем, у складі яких емульгатори, барвники, синтетичні ароматизатори, – розповідає автор ініціативи, депутат Андрій Дворакевич. – Так званий швидкий перекус може сприяти виникненню багатьох захворювань. Учні мають отримувати здорове харчування».

У відповідь на запит нашого депутата, міський голова Львова Андрій Садовий доручив управлінням освіти та охорони здоров’я ЛМР вжити заходів, аби у львівських школах діти отримували тільки безпечне та корисне харчування.

Кампанія «АлкоСтоп» та протидія діяльності підпільних гральних салонів

З ініціативи фракції «Об’єднання «Самопоміч» виконавчий комітет Львівської міської ради ухвалив рішення, яким заборонив виставляти алкогольну продукцію на вітрини магазинів та розміщувати вивіски із словом «алкоголь».

«Ми проти того, аби в місті були такі магазини чи МАФи, на вітринах яких є зображення чи виставлена така продукція, адже це популяризує вживання алкоголю, особливо серед підлітків», – каже керівник фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Львівській міській раді Андрій Шевців.

Також депутати звернулись до Національної поліції, Державної фіскальної служби з вимогою вжити заходів для припинення діяльності підпільних салонів із гральними автоматами. За різними даними, у Львові функціонує близько п’ятдесяти підпільних закладів, де організовують та проводять азартні ігри.

Конкурентноспроможність

Львів одним із перших в Україні впроваджує систему «ProZorro», яка стане обов’язковою для усіх з 1 серпня 2016 року. «Поки підприємці з інших регіонів лише навчатимуться роботі у цій системі, наші львівські підприємці уже можуть бути її активними учасниками і пропонувати свої товари та послуги по всій території країни», – пояснює Вікторія Довжик.

Також у Львові запроваджується програма цифрового перетворення, курси шкільного підприємництва у формі бізнес-клубів та облаштовують у школах сучасних наукових лабораторій. Львів має стати Smart city.

Ремонти шкіл, спортивних майданчиків та закладів культури

Понад 135 мільйонів гривень цьогоріч передбачено на освіту. Також депутати визначили, де встановлять 16 нових дитячих майданчиків. Значні здобутки і у сфері культури:

«Львів – європейська столиця культури, місто літератури ЮНЕСКО.  Ремонти приміщень театрів, створення медіатек, нових культурних просторів – видатки на культуру примножено у п’ять разів», – розповіла Юлія Хомчин, депутат від «Об’єднання «Самопоміч».

Усі послуги учасникам бойових дій – в єдиному Центрі

На сесії міської ради прийнято Ухвалу про створення Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. З квітня Центр повноцінно працюватиме у приміщенні на Пекарській, 41. Однак вже зараз допомогу бійцям АТО та їх родинам надають у Личаківській районній адміністрації (вул. Левицького, 67, к. 100). До створення Центру активно долучились і наші депутати.

У Центрі надаватимуть юридичну допомогу, сприятимуть в отриманні пільг та соціальних гарантій, займатимуться питаннями реабілітації, адаптації, працевлаштування, професійної підготовки, будь-яких інших питань соціального захисту учасників бойових дій. Тобто це установа, де можна отримати комплексну допомогу та усю необхідну інформацію в одному приміщенні.

Депутати фракції “Об’єднання “Самопоміч” закликають львів’ян спільно моніторити якість робіт, які виконуються у місті, надавати свої пропозиції та зауваження за телефоном “гарячої лінії” 032 297 100, або ж на скриньку lmr.samopomich@gmail.com. Яким бути місту сьогодні і завтра? Визначаєте саме Ви – мешканці Львова!