101 тисяча жителів Львівщини перебувають на заробітках. Це втричі менше, ніж 1998 року

13:49, 12 жовтня 2007

"Ми провели три дослідження, щоб визначити кількість жителів області, які виїхали закордон. У 1998 році це було 300 тисяч мешканців Львівщини, тепер - 101 тисяча", - повідомив сьогодні, 12 жовтня, під час засідання Львівського прес-клубу реформ "Заробітки закордоном: зворотній бік медалі" перший заступник Львівського обласного центру зайнятості Василь Буртник.

72,6 тис. зі 100 тис. заробітчан - вихідці з міст та селищ міського типу, 29 тис. - сільські мешканці, більша частина мігрантів, близько 62%, чоловіки. "Ці дані ми отримали, провівши анонімне опитування серед школярів 5-11 класів щодо того, у кого з них батьки працюють закордоном та за інформацією сільських голів. Нещодавно ми були у Португалії, яка вважається найбіднішою країною Європи. Там проживає 40 тис. українських заробітчан (раніше було 60 тис., але вони переїхали в Іспанію, де вищий рівень зарплати). Мінімальна зарплата в Португалії 400 євро, наші громадяни отримують 1000 євро. Це невеликий прибуток для цієї країни. Але там нашим громадянам дають кредити під будівництво на 30 років під 3%. Там зацікавлені у наших працівниках - чим більше робочої сили, тим кращий розвиток економіки", - додав В. Буртник.

Щодо соціальних гарантій для наших заробітчан, то вони найкращі у тих країнах, з якими Україна має підписані міжурядові угоди про взаємне працевлаштування - Португалія, Італія, Іспанія. "Наші громадяни повернувшись в Україну, можуть отримати зароблену закордоном пенсію", - говорить посадовець. Дозвіл на працевлаштування у цих країнах необхідно виробляти близько шести місяців.

"Щодо кадрових агенцій, які працевлаштовують наших громадян закордоном, то їх у Львівській області легально є 5-7. Нелегально у цій сфері важко працювати. Переважна більшість громадян виїжджає закордон на роботу через турфірми. Зараз багато закордонних кадрових агенцій працевлаштовують наших громадян. Наприклад, італійська агенція "Леворо" хоче вийти на наш ринок", - зауважив В. Буртник.