104 кг ртуті зібрали надзвичайники Львова від початку року

15:25, 31 жовтня 2012

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради в рамках безстрокової акції «Дні прийому ртуті від львів’ян» від початку року вже зібрало 104 кг ртуті.

Загалом від початку цієї акції мешканці вже здали 268 кг цієї небезпечної речовини: 2009 року – 43 кг, 2010 року – 43 кг, 2011 року – 70 кг., повідомляють у прес-службі Львівської міської ради.

«Ідея проведення такої акції з'явилася ще 2009 року, у зв'язку із почастішанням випадків виявлення та розливу ртуті мешканцями міста. Ця послуга безкоштовна, безстрокова та покликана зменшити вплив на здоров’я мешканців міста такої хімічно-небезпечної речовини, як ртуть. І така акція виправдала себе. Про це свідчать показники збору ртуті від населення», - каже головний спеціаліст відділу захисту населення і території Юрій Балашов.

Нагадаємо, ртуть від населення в будь-яких ємностях приймається управлінням з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР із понеділка до четверга кожного тижня з 10 до 17 год. за адресою: вул.Стефаника, 4, каб. № 6 (вхід із вул. Чайковського). Більше інформації можна одержати за тел. 261-40-83, 261-42-39, 261-44-61.

Нагадуємо, що у випадках виявлення, розбиття та пошкодження ємностей із ртуттю (градусників, колб) негайно слід звертатися за телефоном 101

Довідка

Ртуть – сильна отрута. За своїм зовнішнім виглядом ртуть – метал сріблясто-білого кольору. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні. Потрапивши до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється і залишається там на все життя.

Симптоми отруєння ртуттю виявляються через 8-24 години:

загальна слабкість;

головний біль та підвищення температури;

згодом - болі в животі, розлад шлунку, хворіють ясна.

При розливі ртуті у приміщенні:

-  виведіть з приміщення всіх людей;

-  відчиніть настіж усі вікна у приміщенні;

-  захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою;

-  ізолюйте максимально забруднене приміщення, щільно зачиніть всі двері;

-  вимкніть газ та електрику, загасіть вогонь у грубах перед виходом з будинку;

- негайно подзвоніть для залучення фахівців по телефону 101. У крайньому випадку - зателефонуйте в міліцію - 102.