302 мільйони гривень і 10 років потрібні, щоб закрити і впорядкувати територію Грибовицького сміттєзвалища, що біля Львова. Про це доповіли чиновники міністру ЖКГ Геннадію Темнику у Львові під час презентації проекту рекультивації сміттєвого полігону.
На сьогодні уже готовий проект закриття і рекультивації сміттєзвалища. Залишилось провести його експертизу і знайти гроші на реалізацію, інформують «Головні новини Львова».
Перший заступник міського голови Олег Синютка розповів, що з міністром обговорили державну експертизу цього проекту і включення заходів, які він передбачає, у загальнодержавну програму з рекультивації. Водночас сільський голова Грибовичів Ігор Питель висловив сподівання, що у міністерстві почують про потребу в значному фінансуванні рекультивації.
У міськраді зазначають, що якщо буде нормальне фінансування, всі роботи зроблять за 10 років.
«Це песимістичний варіант. Якщо міністерство допоможе, і нам дадуть, наприклад, в цьому році не 22 мільйони гривень, як ми просимо, а більше, то ми, звичайно, зробимо більше», – сказав міський голова Львова Андрій Садовий.
Натомість, скільки дасть цього року держава, міністр не розповів. Однак порадив залучати до вивезення відходів інвесторів.
«Без кредитів, без інвестицій, галузь, яка вимагає термінових заходів щодо модернізації, ми не піднімемо. Тільки таким напрямком», – прокоментував Геннадій Темник.
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.
Як інформував ZAXID.NET, 19 березня на розробку комплексного проекту з рекультивації полігону (сміттєзвалища у Грибовичах поблизу Львова - ред.) депутати Львова виділили 286,2 тис. грн. Дані кошти передбачено у плані фінансування природоохоронних заходів на 2013 рік.
Нагадаємо, для завершення розробки комплексного проекту рекультивації Грибовицького сміттєзвалища 2013 року потрібно 1,8 млн грн. Як заявляв міський голова Андрій Садовий, Львів профінансував 1,2 млн грн – на розробку цього проекту, ще 1,8 млн грн має дати Львівська обласна рада.
Додамо, Грибовицьке сміттєзвалище заплановано закрити до 2018 року. Також Львів долучили до 10 переможців національного проекту «Чисте місто».
Раніше директор ДП «Національний проект «Чисте місто» Іван Олексієвець сказав, що 70% коштів на сміттєпереробний завод у Львові має дати інвестор.