11 фактів про львівський фестиваль крафтового пива

Чого чекати від третього Craft Beer & Vinyl Music Festival

11:39, 2 травня 2018

Рік тому у Львові вперше відбувся фестиваль крафтового пива та вінілів - Craft Beer & Vinyl Music Festival. Це була перша подія у місті, присвячена крафтовому пиву. Цього року, з 4 до 6 травня львів'яни зможуть відвідати вже третій такий фестиваль. За цей час подія виросла більш, ніж удвічі - більше броварень привезуть свої напої, більше колекційних платівок можна буде купити чи послухати, більшу площу колишнього заводу можна буде обійти.

ZAXID.NET поспілкувався із організаторкою фестивалю Ляною Мицько та розповідає про одинадцять фактів, які варто знати, аби підготуватись до цих вихідних.

Що таке крафтове пиво?

Розберемося в термінах: крафтовим називають пиво, виготовлене невеликими броварнями. Крафтове пиво цінують за смак та якість, а також за оригінальну рецептуру. Його виготовляють у менших кількостях - і воно має вищу ціну за «масове» пиво.

«Пиво і алкоголь взагалі часто є супроводжуючим до нетворкінгу та комунікації, а також нічного життя. З розвитком цієї дрібної алкопромисловості крафтове пиво стало супроводом хороших зустрічей. Зрозуміло, що ми не можемо з порухом чарівної палички змусити масове пиво зникнути, але цю тонкість починають вловлювати люди, які готові витрачати свої гроші на те, щоб нормально харчуватись і нормально випивати. Вони починають цінувати себе і розуміти, як це все робиться взагалі», - вважає Ляна Мицько.

Локація

Це вже третій фестиваль крафтового пива, який відбудеться у Львові. Традиційно фестиваль відбувається на FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24). Втім, на відміну від попередніх подій, що займали не більше половини цієї території, цьогорічний фестиваль захопить її всю. Відвідувачі Craft Beer & Vinyl Music Festival зможуть обійти по колу весь колишній завод «Галичскло».

Протягом всього фестивалю від пам'ятника Івану Федорову до FESTrepublic курсуватиме безкоштовний автобус.

Фестиваль охопить всю територію FESTrepublic

Яке буде пиво?

Цього року фестиваль запросив до себе 45 учасників – це вдвічі більше, ніж їх було на першій події, рік тому. Своє пиво до Львова привезуть 35 крафтових пивоварень з усієї України (серед них є й виробники сидрів) та 10 домашніх пивоварів.

За словами організаторки фестивалю Ляни Мицько, ідея запросити домашній пивоварів фактично є декларацією позиції фестивалю, його відповіддю великим компаніям, що виготовляють «масове» пиво.

«Домашні пивовари – це люди, яких треба підтримувати. Вони потрапляють під більші ризики, але саме з них зазвичай виростають хороші компанії. Коли був введений скандальний закон про пивоваріння, це в першу чергу відбилось саме на домашніх пивоварах, бо вони не мали змоги працювати і могли потрапити під величезні штрафи. Зараз виникла Асоціація домашніх пивоварів, і разом вони можуть захищати себе, обмінюватись досвідом», - пояснює Ляна Мицько.

Кожна броварня матиме свою локацію на площі фестивалю. Однак, деякі особливі сорти пива можна буде спробувати лише у «10 корпусі», де працюватиме величезний паб.

Також на фестивалі можна буде спробувати іноземне пляшкове пиво.

Оскільки кожна з броварень привезе декілька сортів, на фестивалі можна буде спробувати понад сотню видів пива

І до чого тут вініли?

Вінілові платівки – невід’ємна складова Craft Beer & Vinyl Music Festival. І якщо перед першим фестивалем мало хто вірив, що у Львові буде попит на вініли, цього разу цілих 39 столів у клубі FESTrepiblic будуть заставлені платівками. Оминути їх не вдасться, адже вхід на фестиваль буде прокладено саме через ярмарок вінілів.

«Мода на вініл прийшла, бо людям не вистачає тактильності в музиці. Ти можеш потримати платівку в руках, ти бачиш візуальну складову альбому. Також вініл, як і мерч – це матеріальна підтримка музиканта», - пояснює Ляна Мицько.

На фестиваль приїдуть як представники «вінілового» бізнесу, так і приватні колекціонери.

Працюватиме виставка апаратури, де охочі зможуть обрати собі перший (або вже не перший) програвач. А свіжокуплені платівки можна буде прослухати прямо на фестивалі – для цього працюватимуть спеціальні кімнати.

Не обов'язково купувати платівки - їх можна буде просто послухати

Програма для інтелектуалів

«Не варто думати, що фестиваль крафтового пива – це коли люди сьорбають літрами пиво для кількості. Ми все таки говоримо про культуру пивоваріння, а пивоваріння – це інтелектуальна праця», - вважають організатори.

Тож для тих, хто нічого не розуміє у крафтовому пиві, або ж хоче просто дізнатись про нього більше – на фестивалі, у «10 корпусі», працюватиме лекторій.

4 травня о 17:00 Юрій Заставний («Правда», Львів») розкаже про культуру пивоваріння, а його колега з Харкова Алекс Седов (Black/Red Door) о 18:00 прочитає лекцію про культуру споживання пива.

А 5 травня о 13:00 відбудеться публічне обговорення усього представленого на фестивалі пива. Це рідкісна нагода почути думку професіоналів про те, чим пригощають відвідувачів їхні колеги.

Особливими гостями стануть проекти «Ukraїner» та INDIE TRIPS, які покажуть свої відеоісторії про «крафтові мандри» Україною. Покази відбудуться 4 травня о 16:00 та 5 і 6 травня о 12:00.

Я не люблю пиво. Що мені робити на цьому фестивалі?

По-перше, працюватимуть чотири музичні локації: на даху, на вулиці, в «10 корпусі», а також нічна сцена. Хедлайнерами першого дня, 4 травня, стане київський рок-н-рольний гурт Руки'в Брюки. У суботу, 5 травня, гратиме один з найкращих українських фольк-колективів HUDAKI Village Band.

Початок обох концертів - о 20:00.

Останнє відео для HUDAKI Village Band зробила відома українська режисерка та кліпмейкерка Анна Бурячкова

А від 23:00 кожного дня у клубі стартуватимуть вечірки.

По-друге, на фестивалі діятиме фудкорт, де можна буде скуштувати кави, морозива, бургерів та чимало іншої вуличної їжі. По-третє, працюватиме книгарня «Видавництва Старого Лева».

Що робить книгарня на фестивалі пива?

«Видавництво Старого Лева», яке віднедавна переїхало на FESTrepublic, та їхня книгарня опиняться в центрі фестивального кола. Їхня присутність на цій події невипадкова, адже нещодавно у ВСЛ вийшла друком книжка «Смак пива. Інсайдерський путівник у світі найвидатнішого напою людства» американського експерта з пивоваріння Мошера Ренді.

А також біля будинку Старого Лева на фестивалі працюватиме дитяча зона, де відбуватимуться зустрічі із письменниками, майстер-класи для дітей та ігри.

Те, що фестиваль присвячений пиву, не означає, що на нього не можна піти всією родиною

Чому третій день присвячений спорту?

Веселою традицією Craft Beer & Vinyl Music Festival є «похмільні забіги», які відбуваються на третій день фестивалю.

«Третій день фестивалити дуже важко, але є божевільні, які справді приходять на всі три дні фестивалю. Я на них дивлюсь – і мені стає дуже прикро», - сміється організаторка фестивалю Ляна Мицько.

Насправді ніхто не вимагає від учасників визначних спортивних досягнень, але це непогана можливість розширити межі фестивалю та провести більше часу на свіжому повітрі. Цього року третій день буде дуже спортивним: у ньому присутні забіг, велозаїзд та пивна йога.

Ви жартуєте, не буває пивної йоги.

У світі вже давно існує такий феномен, коли люди займаються йогою та одночасно п’ють алкогольні напої. Цього року у Львові відбудеться перше в Україні публічне тренування з пивної йоги. Всі асани треба буде виконувати із пляшкою пива в руці.

Організатори кажуть, що подарують по пляшці пива кожному, хто прийде на заняття зі своїм килимком для йоги або каріматом.

Тренування відбудуться 6 травня о 13:00 та о 15:00.

Під час заняття з пивної йоги всі асани виконують із пляшкою в руці (або й на голові)

Скільки прийде людей?

Минулого року на фестиваль прийшло не менше 10 тисяч гостей. Цього року очікують, що відвідувачів буде ще більше.

Попередній фестиваль відбувся у вересні 2017 року

Скільки коштують квитки?

Вхід на територію фестивалю – вільний. Платними є лише нічні події (концерти та вечірки). Нічні події протягом всього фестивалю коштуватимуть 250 грн (зі значком FESTrepublic – 200 грн). Абонемент на будь-який один день – 150 грн (зі значком – 100 грн).

Пиво можна буде купити за спеціальні фішки, які коштують 20 грн. Фестиваль дотримується принципів zero waste, тож наливатимуть лише у скляні келихи. Бокали можна буде купити за 60 грн.

Квитки та фішки можна буде купити на самому фестивалі.

Фішки і келихи продаватимуть на території фестивалю

Всі фото взяті зі сторінки Craft Beer & Vinyl Music Festival.