11 фірм готові зробити «Львівтеплоенерго» успішним

16:58, 24 грудня 2013

Одинадцять фірм з шести країн світу зголосились показати ЛКП «Львівтеплоенерго» як стати успішним комерційним підприємством.

На міжнародний тендер з вибору консультанта з корпоративного розвитку підприємства надійшли заявки з Швейцарії, Німеччини, Франції, України, Польщі та Білорусі. Наразі теплоенерго спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку відібрали шість потенційних претендентів.

Ще влітку ЄБРР та «Львівтеплоенерго» оголосили міжнародний тендер на визначення фірми, що надасть консультації з корпоративного розвитку підприємства. Йдеться про розробку програми та низки заходів, внаслідок реалізації яких, підприємство має стати виключно комерційним та надавати якісні послуги.

Зокрема, консультант має допомогти підприємству покращити свою комерційну репутацію, впорядкувати та оптимізувати фінансову та операційну діяльність, розробити інструкцію встановлення тарифів, розробити та укласти договір між містом та підприємством про надання комунальних послуг.

Кошти на оплату послуг консультанта, а це 275 тис євро (без ПДВ ), надає Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку Sida-EБРР Україна через Фонд Східноєвропейського партнерства по енергоефективності та екології.

«Наразі ми склали короткий список фірм, які претендують на право надавати консультативні послуги. Це шість фірм, які спільно відбирали представники нашого підприємства та ЄБРР. Коли буде визначений переможець тендеру – важко сказати. Все залежить від процедур банку», - розповіла Стефанія Гнатчук,головний спеціаліст з питань проведення тендеру ЛКП «Львівтеплоенерго».

Назвати фірми на підприємстві відмовились. Лише зазначили, що зголосилися фірми з Швейцарії, Німеччини, Франції, України, Польщі та Білорусі. А також, що вони обов’язково мають мати аналогічний досвід реалізації проектів у Східній Європі.

Пошук консультантів – це частина реалізації проекту покращення централізованого теплопостачання міста Львова в рамках якого планується реконструкція мереж та встановлення індивідуальних теплових пунктів  в усіх багатоповерхівках Сихівського району.

Загальна вартість проекту 33 млн євро, з яких 20 мільйонів євро це позика ЄБРР, 10 мільйонів євро пропонується для фінансування у вигляді гранту від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля 5E, а 3 мільйони євро з місцевого бюджету. Термін реалізації цього проекту три роки.

Нагадаємо, що у червні цього року Львівська міська рада отримала гарантії від уряду необхідні для того, щоб взяти кредит. Зараз триває залагодження останніх формальностей.