12,4 тис працівників на Львівщині вчасно не отримують зарплату, – чиновник

15:15, 30 березня 2011

12,4 тис. працівників у Львівській області своєчасно не отримують зарплату, – повідомив 30 березня під час наради в облдержадміністрації заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Іван Стефанишин.

Так, за його словами, на ДП «Львівський науково-дослідний радіотехнічний інститут» заборгованість з виплати зарплати становить 9 млн грн.

«За останній тиждень вона зменшилась на 600 тис. грн, але цікаво, як вона утворюється. Це підприємство виконує держзамовлення. Там працює 130 висококваліфікованих пенсіонерів з науковими ступенями, які отримують максимальні надбавки до зарплати. Чому там досі не прийняти рішення про відмову від набивок? Адже таким чином могли б зекономити 2 млн грн. Та ніхто таке питання не ставить», – сказав Стефанишин.

Аналогічна ситуація, з його слів, була в театрі ім. Марії Заньковецької, де вона виникла з вини Міністерства культури.

«Але там на час заборгованості – на місяць – консолідовано відмовитись від доплат, без скандалів. Гроші надійшли, всі питання врегульовані», – пояснив чиновник.

Також борг з виплати зарплати у розмірі 3,3 млн грн, зі слів Стефанишина, сьогодні є на ВАТ «Червоноградська автобаза».

«На кінець 201о року борг з виплати зарплат становив на Львівщині 64 млн грн, на 25 березня оперативна заборгованість становить 61,4 млн грн», – запевнив Стефанишині додав, що відтак можна говорити про поступове зменшення суми заборгованості.

Загалом, йдеться про 321 підприємство-боржник, в тому числі з 162 економічно активні, які боргують 37,1 млн грн заробітної платні.

Борг з виплати зарплати серед державних підприємств у області – 13,8 млн грн (37%від загальної суми боргу економічно активних підприємств), комунальні підприємства заборгували 6,4 млн грн.

«Найбільше боржників в галузі промисловості – 77 підприємств, але сума боргу – 22,6 млн грн. Серед них найбільші боржники – в Дрогобичі – це долотний завод та Дрогобицький автокрановий завод.

Також близько 50 підприємств будівельної сфери заборгували понад 10 млн грн заплати своїм працівникам.

«Часто такі підприємства займають необґрунтовано великі земельні ділянки і мають незадіяні виробничі фонди, які майже за безцінь часто здають в оренду», – зауважив Іван Стефанишин.

У галузі торгівлі та готельного бізнесу з його слів, зафіксовано найнижчі зарплати. До того ж, борги з їх виплати становлять 6,8 млн грн.

«Очевидно, тут потрібне детальне вивчення проблеми галузі», – додав чиновник.

Він зауважив, що серед причин поганого погашення боргів з виплати зарплати є проблеми з отриманням низьковідсоткових кредитів, з поверненням ПДВ, з відсутністю ринків збуту.

«Цікава ситуація склалася і в харчопереробній галузі. Так, дрогобицьке хлібопекарське підприємство (ВАТ «Дрогобицький хлібокомбінат». – ZAXID.NET ), яке отримало нових власників, хоче підняти ціну на хліб через борги на підприємстві. Тобто їх перекладають на покупців. Це неприпустимо», – сказав Стефанишин.

Як інформував ZAXID.NET , за інформацією прес-служби прокуратури Львівської області, Львівщина посідає п’яте місце серед областей України за рівнем заборгованої та несвоєчасно виплаченої заробітної плати.

«Наявний борг із зарплати, починаючи з вересня минулого року, попри вжиті заходи так і не вдається зменшити. Загальна сума заборгованості продовжує коливатись у межах 60-70 млн грн», – зазначено у повідомленні.