13 малих інвестпроектів презентували на Закарпатті

10:40, 16 червня 2009

На Закарпатті відбувся завершальний семінар для державних службовців середньої ланки з питань впровадження стратегій та управління малими проектами, започаткованого проектом партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток". У результаті остаточного доопрацювання залишилося 13 найкращих малих проектів. Вартість проектів сягає від 50 тисяч до 6,3 мільйона гривень. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.

Всі заявки відповідають п’яти стратегічним пріоритетам Регіональної стратегії розвитку області: розвиток людини та підвищення соціальних стандартів життя, формування конкурентоспроможної та життєздатної економіки, поглиблення транскордонної та європейської співпраці, розвиток туризму та курортно-рекреаційної сфери, формування просторової гармонії та охорона довкілля.

На презентації були представлені такі проекти: "Створення закладу хоспісної паліативної допомоги у Виноградівському районі", "Створення реабілітаційного центру для людей з обмеженими фізичними можливостями в Іршавському районі", "Розробка проекту створення центру сприяння діяльності ОСББ у м. Ужгороді", "Створення агрообслуговуючого кооперативу", "Розробка проекту створення муніципальної енергосервісної компанії у м. Ужгород", "Розробка концепції створення індустріального парку з елементами логістики "Берег-Карпати" на території Берегівського району України та Саболч-Сотмар-Берег області Угорщини", "Розроблення концепції та проектно-кошторисної документації створення євроінтеграційного центру розвитку Рахівщини "Європейський Дім", "Розроблення концепції створення альтернативного транспортного коридору із задіянням існуючих інфраструктурних ресурсів Закарпаття", "Створення туристично-інформаційного центру для осіб з обмеженими фізичними можливостями", "Створення туристично-інформаційного осередку “Мукачівщина туристична”, "Створення Всеукраїнського центру сходження на гору Говерла", "Покращення екологічного стану м. Берегово шляхом очистки каналу Верке, реконструкції шлюзів і відновлення міського пляжу", "Створення геоінформаційної системи (ГІС) управління територіями в Ужгородському районі".

Присутній на захисті робіт заступник голови облдержадміністрації Володимир Гоблик зазначив, що всі представлені проекти потрібні та актуальні на часі: "Кожен із проектів - якісно підготована заявка для інвестора з вичерпною інформацією, детальним бюджетом та, що особливо важливо, сформованою командою, готовою втілювати ідею на практиці, - вважає Володимир Гоблик. - Частина представлених на розгляд проектів перебуває на першому етапі впровадження, інші - готові до пошуку інвесторів. Важливо, щоб ця команда фахівців надалі використовувала набуті знання".

Експерти допомогли учасникам не тільки розробити правову та фінансову документацію, але й зрозуміти інструмент проектного менеджменту. Після презентації - захисту проектів командам-розробникам було вручено сертифікати проекту партнерства Канада - Україна "Регіональне врядування та розвиток" та свідоцтва Закарпатського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Довiдка ZAXID.NET

Проект Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" (проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку) працює на Закарпатті чотири роки.