14 колишніх нардепів відмовляються звільняти службові квартири

10:14, 1 травня 2015

Апарат Верховної Ради планує судові позови щодо 14 колишніх народних депутатів, якщо вони відповідно до закону не звільнять службові квартири. Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит журналістів програми «Схеми» Радіо Свобода.

Як йдеться у повідомленні, екс-депутати, які переїхати до Києва після обрання та отримали службове житло від Верховної Ради, мали б його залишити через три місяці після складання депутатських повноважень, але і досі не зробили цього.

За словами керівника апарату Верховної Ради Валентина Зайчука, ще на початку квітня він написав 14-ом таким депутатам листи з проханням виселитися з службових квартир.

Зазначено, що парламент витрачає 1,6 мільйона гривень на експлуатацію службового житлового фонду щорічно, який збільшувався майже щорічно з 1990-х років.

В одній з службових квартир мешкає екс-депутат-комуніст Спірідон Кілінкаров. Журналістам він розповів, що виселиться звідти після завершення АТО, оскільки його житло зараз в Луганській області.

У службовій квартирі колишнього регіонала з Криму Олександра Черноморова живе його донька, яка називає себе переселенкою.

«Що робить наша держава,щоб допомогти вимушеним переселенцям, можете відповісти, куди мені пропонуєте виселятися?», – сказала вона журналістам.

Журналіст програми «Схеми» в архівах Верховної Ради розшукав типову угоду, яка укладається між народним депутатом, що отримав службову квартиру, та управлінням справами парламенту. Там чітко зазначено, що квартира надається на термін виконання депутатських повноважень. 

Раніше журналісти з’ясували прізвища усіх 14 колишніх депутатів, за якими закріплені службові квартири. Значна їх кількість або досі здається іншим людям, або в них ніхто не проживає.

У 10 колишніх парламентарів зі службовим житлом депутатські повноваження завершилися ще 2012 року.

Це регіонали Юрій Колоцей, Олександр Черноморов, Григорій Маньковський, Валерій Бевзенко, Валерій Бондик, Юлія Ковальова, бютівці Юрій Полунєєв та Іван Сідельник, Микола Рудченко з Народної партії Литвина, комуніст Сергій Храпов.

Ще у чотирьох депутатські повноваження завершилися 2014 року. Це – колишні члени «Партії регіонів» Ірина Горіна та Юрій Самовленко, комуніст Спірідон Кілінкаров та Василь Кравчук з «Блоку Юлії Тимошенко».