190 самобудів у Львові за півроку. Такі наслідки так званої реформи

Блог заступника міського голови Львова Любомира Зубача

11:54, 29 вересня 2020

Держархбудконтролю від уряду. І це стосується не лише Львова, а й цілої України: самобуди в усій країні з’являються, як гриби після дощу.

Наприклад, вулиця Тернопільська, 42. Тут реанімований самобуд. Попри порушені кримінальні справи проти директора фірми-забудовника, минулого тижня тут знову спробували відновити будівельні роботи.

Це одіозний забудовник – компанія «Ірокс». Та сама, з якою місто має постійні проблеми, де б вони не починали будівництво. Не маючи ні документів на землю, ні дозволу на будівництво – будують. Ганяють місто по колу в судах, просто затягуючи час – і будують.

І ось тепер знову міська рада змушена звертатися в правоохоронні органи. Раніше місто мало повноваження і міська архбудінспекція могла штрафувати таких будівельників-порушників. Але на сьогодні через так звану реформу Держархбудконтролю від уряду місто втратило повноваження – і ось наслідки.

При нагоді закликаю всіх – не купуйте тут житла – це ЖК Персенківка - точно будете мати клопіт, бо місто не узаконить цю ганьбу.

Ви ж пам’ятаєте, що буває із самобудами у Львові? Я нагадаю про Личаківську, 259. Цей об’єкт був збудований на земельній ділянці, яка надавалася для обслуговування індивідуального житлового будинку. Натомість забудовник вигнав 7 поверхів угору. Місто мало принципову позицію. Це незаконно – і крапка. На знесення. А нещодавно землю під цим знесеним самобудом на Личаківській рішенням сесії ми стягнули за борги і прийняли в комунальну власність.

Кабмін ліквідував Держархбудконтроль ще в березні. Досі не створено жодного органу контролю натомість. Півроку нема кому перевіряти будови, які споруджують. Подякуємо уряду – сьогодні недобросовісні будівельники використовують не просто шпарини в законодавстві, тепер завдяки уряду вони мають цілу діру.

Тому готові і під техніку кидатись, як ось тут на Науковій під клубом Одеон. Та все одно, рано чи пізно – місто зносить збудоване незаконно.

«Золотий час» для нечесних забудовників? Саме так. І так виглядає, що така анархія ще буде до нового року точно. Тому місто не може більше чекати, поки в Києві на щось спроможуться.

Так, це довша процедура, так, це складніше у виконанні. Але той, хто шукає вихід, його обов’язково знайде. Тому якщо ви будуєтесь незаконно – ми прийдемо до вас!