"Наступного тижня ми ще будемо розраховуватися. У нас є на рахунку 10 млн грн, якими ми будемо розраховуватися за дороги, у нас є 7 млн грн доходів, які ми маємо передати із загального бюджету в бюджет розвитку, є кошти на депозиті. Я не виключаю, що бюджетний рік місто завершить з мінімальним боргом, але це не 30 і не 70 млн грн, як кажуть. Це на декілька порядків завищена цифра", - зазначив 20 грудня під час спілкування з журналістами перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
Дохідна частина бюджету в останні місяці року теж виконується добре. "Ми витримуємо надходження достатньо добре. У жовтні було 84 млн грн надходжень, у листопаді - 85, 19 грудня було уже 53 млн грн. 2006 рік закінчився із загальним фондом бюджету у 500 млн грн 2008 завершуємо з 1 млрд грн. За два роки ми подвоїли доходи бюджету тепер важливо втримати цей ресурс", - прокоментував О.Синютка.
Найбільш переконливим успіхом року в господарюванні О.Синютка вважає те, що до всіх комунальних підприємств вдалося витримати принцип "недотаційності". Усі ЛКП, а також "Львівтеплоенерго" та "Залізничнетеплоенерго", не користувалися у 2008 році дотаціями міського бюджету, а лише своїми: "У 2009 році, думаю, повністю знімемо з дотування "Львівводоканал". В умовах початку кризи, на думку першого заступника міського голови, це - великий плюс, якого багато інших українських міст не має. "Це означає, що життєдіяльність міста буде забезпечуватися незалежно від того, чи прийнятий Державний бюджет, і можна працювати з міським бюджетом чи ні", - пояснив він.
Передбачається, що комунальні підприємства, маючи достатньо повноважень, зможуть функціонувати за рахунок платежів львів’ян. Так, за доходи з квартплати в будинках мають провести ремонтів орієнтовно на 20 млн грн. Тарифи на ресурси зростатимуть адекватно здорожчанню ресурсів. Зокрема, в другій половині зими переглядатиметься тарифи на воду, орієнтовно - до 4,80 грн.
Стратегічним антикризовим заходом буде втримати те інвестиційне поле, яке вже є Львові. "Найважче, що треба буде робити, - це не зменшити потік інвестицій. Ще одна складність, яку треба буде вирішувати, - переконати людей, що потрібно все-таки вкладати в будівництво", - прокоментував ZAXID.NET Олег Синютка. Він також додав, що найближчим часом місто не збирається піднімати ціну на землю.