2012-й був утраченим для України з огляду інвестицій, - експерт ЄБРР

21:45, 8 квітня 2013

Кількість інвесторів, охочих вкладати в Україну кошти, стрімко зменшується, зокрема через зростання рівня корупції, заявив Андре Куусвек, директор із розвитку фінансування в національних валютах та місцевих ринків капіталу Європейського банку реконструкції та розвитку.

«Інвестиційні умови торік були настільки несприятливими, що в галузі виробництва в Україні ЄБРР уклав кошти лише в один проект ($10 млн харківському виробнику рекламної продукції UBC Promo). Це неймовірно! Україна! 45 млн людей, гігантська територія! Але кількість інвесторів, охочих вкладати тут кошти, стрімко зменшується, зокрема через зростання рівня корупції», – коментує Куусвек в інтерв’ю «Українському тижню».

За словами експерта, інвестиційний клімат залежить від таких критеріїв, як потенціал країни, макроекономічна та фінансова стабільність, а також реальні операції в її економіці.

«З огляду на ці три пункти Україна має потенціал: велика країна з добрими можливостями в таких галузях, як металургія, аграрна промисловість тощо. Але їй бракує макроекономічної стабільності, яка є в багатьох інших державах зі схожими даними», – вважає Куусвек.

Економіст відзначає, що Україна піднялась у рейтингу Світового банку Doing Business 2012 року на дев’ять сходинок. Проте, за його словами, все одно на цій шкалі Україна перебуває поміж високоризиковими країнами Азії та Африки.

«Ми бачили певний прогрес на шляху втілення деяких реформ у 2011-му, одначе 2012-й був утраченим роком. Зокрема, через вибори. Тож буду здивований, якщо за підсумками 2013-го ваша держава підніметься в рейтингу. Бюрократія і тиск на реальний сектор, корупція та складні закони є ненормальними в сенсі розвитку і створюють очевидні для інвесторів проблеми, які заважають поліпшити бізнес-клімат», – резюмує експерт.

Нагадаємо, приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в 2012 році склав 4,129 млрд доларів, скоротившись у порівнянні з минулим роком на 431 млн доларів, або на 10,6%.