2014 рік не повинен стати для України "роком паузи", – посол США

11:26, 22 грудня 2013

Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт сподівається, що в 2014 році українська влада здійснити реальні реформи і приведе країну до тіснішої інтеграції з Європою. Про це він написав у своїй статті "Україна в 2014 році", яку поширило посольство США в Україні.

«Ми наближаємось до 2014 року, і в нас більше запитань, ніж відповідей. Проте очевидно те, що багато людей по всій Україні прагнуть змін. Чи рухатиметься Україна ближче до Європи, що, за словами Президента Януковича, є його наміром? Чи, навпаки, Україну буде втягнуто у замкнуту систему Євразійського митного союзу? Якими є умови надзвичайної фінансової допомоги, яку Росія, за її словами, надасть Україні? Що в Києві і на майданах по всій країні задовольнить людей, котрі ясно дали зрозуміти, що вони чекають більшого від свого уряду і прагнуть європейського майбутнього? Відповіді на ці питання багато в чому визначатимуть розвиток подій 2014 року і майбутнє України», - написав Пайєтт.

Посол нагадав, що США «завжди твердо вірили в український народ і підтримували його в намаганнях зробити свою країну кращою». Він також відзначив «динамізм розвитку громадянського суспільства України, який так сильно проявився за останні три тижні».

Посол також висловив тверде переконання, що для будь-якого довгострокового розв’язання теперішньої політичної кризи потрібно, аби уряд України, співпрацюючи з народом України та його представниками, торував шлях, з яким усі були б згодні.

«У цей критичний момент президент Янукович має змогу розібратися з питаннями, які непокоять усіх громадян України, і скористатися імпульсом від людей, котрі вийшли на вулиці, аби здійснити реальні реформи і привести країну до тіснішої інтеграції з Європою. Люди вимагають цього, і президент не раз заявляв, що зобов’язується вести Україну європейським курсом. Цей курс не має суперечити надійним торговельним відносинам з Росією. Це не є грою «хто кого переможе». Зараз настав час рухатися до цієї мети з ефективнішою організацією управління. Новий рік має бути весь спрямований на досягнення кращого майбутнього... це те, що я сподіваюся побачити в Україні в 2014 році», - відзначив посол США.

Він вважає, що лише за умови взаємодії з іншими, з широким суспільством, зі світом Україна зможе втілити зміни, яких вимагають її громадяни, і повною мірою брати участь у світових справах «Щоб ця взаємодія була повноцінною і Україна стала надійним партнером для Сходу і Заходу, Україні треба багато чого зробити. 2014 рік не повинен стати "роком паузи" – він має стати роком руху вперед, роком нелегкого вибору, щоб остаточно визначити курс для довгострокової економічної стабільності й зміни життя людей на краще»,- написав він.

Він виловив переконання, що Україна не зможе з цим упоратися, якщо уряд не займеться структурними економічними проблемами, які створили нинішню економічну кризу.

«Як я вже не раз казав, немає стійкої альтернативи новій угоді з МВФ і, якщо відповідні реформи буде проведено, то Сполучені Штати рішуче підтримають таку угоду», - додав посол.