20 млрд грн треба Україні, щоб відновити співпрацю з МВФ

15:38, 20 лютого 2009

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин 19 лютого під час зустрічей з Президентом України Віктором Ющенком та прем`єр-міністром України Юлією Тимошенко обговорив можливість підписання спільної заяви на рівні Президента, прем`єр-міністра, голови Верховної Ради, голови Нацбанку та міністра фінансів щодо відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом. Про це В.Литвин повідомив, відповідаючи на запитання журналістів 20 лютого під час перебування у м. Корсунь-Шевченківський Черкаської області, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі ВРУ.

Під час зустрічей, за словами В.Литвина, мова йшла про соціально-економічну ситуацію в країні, проблеми припинення співпраці з МВФ та можливість підписання згаданої спільної заяви.

Голова Верховної Ради України зазначив, що припинення надання чергового траншу від МВФ "одразу стало своєрідним негативним сигналом для ЄБРР, Світового банку та інших світових фінансових інституцій". Тому, на його думку, "вкрай важливо прийняти спільну позицію і спільне рішення, а вони далеко не прості і не популярні".

"Проблема полягає у тому, що необхідно віднайти додаткові 20 млрд грн, необхідних для зменшення дефіциту бюджету, який сягає 50 млрд грн", - пояснив голова Верховної Ради України, додавши, що "лише на таких підставах можливе відновлення діалогу з МВФ". При цьому він висловився проти збільшення податкового тиску, оскільки це "призведе до остаточного колапсу країни".

У цьому контексті В.Литвин наголосив, що насамперед необхідно відновити діалог усередині країни. При цьому він назвав ситуацію в Україні надзвичайно складною. "На превеликий жаль, усвідомлення складнощів немає. З одного боку, є нереальний оптимізм, з іншого тотальний катастрофізм. Потрібні правда і реалізм", - заявив він.

Голова ВРУ наголосив, що він звернувся до керівників парламентських фракцій з проханням розглянути проект спільної заяви, зазначивши, що підпише її у разі, якщо парламент уповноважить його на це. В.Литвин також висловив думку, що "складність питання полягає не у самій заяві, а у спроможності Верховної Ради прийняти разом з Урядом непопулярні рішення, спрямовані на зменшення дефіциту бюджету".

"Треба шукати можливості, щоб отримати внутрішні резерви", - сказав голова Верховної Ради України.

В.Литвин також вважає, що кредити з різних джерел брати потрібно, але умови їх надання мають бути прозорими і "з урахуванням того, скільки Україні потрібно виплачувати по відсотках з обслуговування зовнішнього боргу, які складають від 30 до 40 млрд. доларів".