Львівська громадська ініціатива «Пам'ять без агресії» напрацювала свою позицію щодо 22 червня та відповідні заходи. Вони були запропоновані Львівській міській та обласній радам, погоджені та включені у загальний план дій. Так створено громадський комітет, що має зараз головне завдання – львівська громада має бути у цей день єдиною, має мати свій план жалобних заходів на 22 червня, і саме ці заходи мають бути ключовими у місті. Про це 20 червня під час прес-конференції заявив депутат Львівської обласної ради від «Нашої України»Олесь Старовойт.
Представниця громадського руху «Відсіч» Ольга Сало повідомила, що спільна дія почнеться о 9.45 біля пам’ятника жертвам комуністичних репресій. Відбудеться спільний молебень, а опісля - покладання квітів до пам’ятних місць, пов’язаних із ІІ Світовою війною, а також пов’язаних із увіковічнення жертв тоталітарних репресій, «зокрема з подіями червня-початку липня 1941 року, тими сумнозвісними темними сторінками нашої історії, які вражають кількістю жертв».
О.Старовойт додав, що о 19.00 22 червня біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться молебень і жалобне віче. Потім - перехід до тюрми на Замарстинові. За його словами, саме так завершиться вшанування у цей день. У подальші дні заходи триватимуть. Зокрема відбудеться вшанування жертв шахти Саліна біля Добромиля. «Понад 3,5 тис. людей звіряче були закатовані. Світ, певне, не знає такого звірства, яке відчула на собі Саліна», - зазначив він.
Ініціатива «Пам’ять без агресії» виступатиме виключно під жалобними прапорами. У Львові будуть вивішені державні прапори з чорною траурною стрічкою. Крім того, учасники ініціативи розтиражували чорні інформаційні листівки та десятки білбордів із лозунгами «Пам'ять без агресії!», «Спротив без насильства!».
Громадський діяч Тарас Возняк зазначив: «Це колір жалоби, в загальноєвропейській традиції. Ми дуже довго дискутували, як зробити так, щоб цей захід запам’ятався. Дуже часто на заходи приходять зі своїми партійними прапорами, та й до національного люди уже звикли і особливо не реагують. Коли ж побачать чорний прапор, прапор жалоби, то, мені здається, це буде особливий акцент».
Голова Львівської обласної організації «Громадянська позиція» Олег Мацех наголосив: «Ми, на жаль, з прикрістю мусимо констатувати, що в Україні різна пам’ять на Сході і Заході, але це не означає, що львів’яни знають тільки свою пам'ять, і розуміють тільки це. Наші дії також скеровані на цілу Україну, щоб показати, донести, що 22 червня не час і не місце для чиїхось партійних символік, ідеологій, будь-яких символів, а тим більше символів тоталітаризму. Тим більше, це не є місце для провокацій і бійки. Це може бути лише днем жалоби, скорботи. Це гуманітарна катастрофа: втрати людських життів, як зі сторони львів’ян, коли на Львів почали падати бомби, так і репресії НКВС, єврейські погроми, втрати Радянської Армії. Загалом - це втрата людського життя. І це основне, на чому ми хочемо сконцентруватися».