22-річний вінничанин одружився з 80-річною жінкою для уникнення призову

11:01, 11 листопада 2017

У Вінниці 22-річний хлопець одружився з 80-річною жінкою. День весілля співпав з датою, коли він разом з батьком приніс документи до міського комісаріату аби засвідчити те, що він не може проходити строкову службу, повідомило видання «Вінниця.info».

«25 жовтня хлопець отримав повістку про призов до Збройних сил як призовник, а 31 числа він зі свідоцтвом про реєстрацію шлюбу одразу пішов до військового комісаріату», – пишуть автори публікації.

Пару розписали за дві години після подання заяви на реєстрацію шлюбу. В РАЦСі повідомили, що така оперативність передбачена статтею 32 Сімейного кодексу після надання документів про підстави, які дають право установі оперативно реєструвати шлюб.

«Підстави у цієї пари були. Наречена – інвалід І групи», – йдеться в публікації.

«Сам батько привів призовника до військкомату і сам батько за сина каже фразу: “Він в армію не піде, бо він одружений, у нього дружина інвалід першої групи”. Це мене найбільше вразило», – розповів військовий комісар Вінницького об’єднаного міського військового комісаріату Міністерства оборони України Олександр Данилюк.

Як з’ясували журналісти, військові мають намір оскаржувати цей шлюб у суді, тому що є підстави вважати його фіктивним. Військові переконані, що таким чином вінничанин намагався уникнути служби в армії.

«Шлюб є фіктивним, якщо він укладений чоловіком та жінкою, або одним з них без наміру створення сім’ї та набуття прав на обов’язки подружжя. Але він може бути визнаний недійсним тільки за рішенням суду», – констатувала начальниця відділу державної реєстрації обласного управління юстиції Олена Єфіменко.

За інформацією ТСН, дружиною юнака стала його власна бабуся. За законом, він одразу став її опікуном, а отже звільняється від строкової служби, на яку мав би заступити саме у день, коли взяв шлюб.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше на Одещині 60 студентів з Іраку оформили шлюби з пенсіонерками з метою отримати українські паспорти. При цьому шлюби реєструвалися за прискореною процедурою через нібито вагітність «наречених».