23 червня стало офіційним днем скорботи в Луцьку

17:55, 23 червня 2011

Луцька міська рада прийняла рішення, яким офіційно визнала 23 червня днем скорботи і пам’яті розстріляних в’язнів Луцької тюрми. Відповідне рішення депутати прийняли сьогодні, 23 червня, на сесії.

Проопозицію вніс міський голова Микола Романюк після того, як на панахиді годиною раніше лучани обурювалися, що не на всіх закладах і установах висить приспущений державний прапор із чорними стрічками.

Вшанувати розстріляних 1941 року 23 червня під стіни Луцької тюрми прийшли більше тисячі лучан, повідомили ВН.

Хода з представників духовенства, влади, та громадськості проходила від Замкової площі до стін тюрми, де викарбувані на стінах імена загиблих.

«До цієї тюрми з усієї Волині завозили людей, серед яких була патріотично налаштована молодь, представники інтелігенції. І коли в червні 1941 під Луцьком стояли німецькі війська, представники радянської влади, не маючи можливості евакуювати в’язнів, прийняли рішення про фізичне знищення. Вони загинули за Україну – вічна їм пам’ять», – цитує міського голову Миколу Романюка Волинська правда.

Не обійшлося на панахиді і без політичних гасел та стягів. Окрім жовто-синіх державних прапорів, перев’язаних чорною стрічкою, на подію принесли чимало політичних стягів ВО «Свобода».

Народний депутат І скликання Олександр Гудима закликав усіх свідомих українців гуртуватись і протистояти інформаційній війні, яку веде проти України Росія.

«Ми повинні пам’ятати, що тоді 23 червня українців-патріотів нищили російські нацисти. А нас і досі судять за злочин, який вчинила дивізія СС «Галичина». Так російських дивізій СС було близько 20! Оце – правда! Оце – істина! Ми вчора дізнались підлу новину – в залі ПАРЄ москалі зареєстрували проект резолюції про те, що в Україні піднімає голову неонацизм. Добре, що її не ухвалили. І якщо тоді, в 40-х роках була загроза у формі німецького нацизму, то тепер найбільша загроза для України – це нацизм російський!», – наголосив Олександр Гудима.