8 грудня 1991 року в Білорусі президент Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки (РРФСР) Борис Єльцин, президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич підписали угоду про розпад СРСР.
Документ, який ознаменував припинення існування Союзу Радянських Соціалістичних Республік як «суб'єкта міжнародного права та геополітичної реальності» увійшов в історію як «Біловезькі угоди» – за місцем його підписання у Біловезькій пущі, інформує УНІАН. Також документом було створено Співдружність Незалежних Держав (СНД), з якого Україна через агресію Росії має намір вийти.
Цим документом була підтверджена прихильність держав принципам статуту ООН та інших міжнародних зобов'язань, а також була підкреслена недоторканність існуючих кордонів у рамках співдружності, заявлені гарантії їх відкритості та свободи пересування громадян.
Зустріч проходила в обстановці секретності, мисливську резиденцію, де зібралися глави держав, охороняв особливий спецпідрозділ.
Угоду про розпад СРСР 10 грудня ратифікували парламенти Білорусі та України, а 12 грудня – Верховною радою Росії.
Таким чином, було поставлено крапку в майже 80-річній історії СРСР.