24 серпня в центрі Львова «Дударик» виконає акафіст і молитву, яка синхронно звучатиме по світу

О 18:00 відбудеться акція «Синхронна всесвітня молитва за Україну»

20 серпня

З нагоди 27-ї річниці Незалежності України, у п'ятницю, 24 серпня, хорова капела «Дударик» на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку спільно з священиками українських церков виконає акафіст до Пресвятої Богородиці. Дійство розпочнеться о 16:30.

«Є речі, що робиш від душі. І віриш у те, що робиш. От так і Акафіст у День Незалежності. Цього року «Дударик» вже у 26-те співатиме спільно із нашими дружніми священиками з усіх Українських церков. Почнемо о 16:30. Ми віримо у те, що допоки діти моляться рідною мовою, буде наша Україна прекрасною, а незалежною і поготів», – зазначив дирeктор і диригeнт хорової капели «Дударик» Дмитро Кацал.

За його словами, о 18:00 «Дударик» виконає твір «Боже великий, єдиний», який у цей час звучатиме у різних містах світу.

Адже заплановано, що у День Незалежності України відбудеться акція «Синхронна всесвітня молитва за Україну». За задумом організаторів, тисячі українців у сотнях церков по всьому світу одночасно виконають молитву за свою країну. О 18:00 за київським часом українці у різних куточках світу об’єднаються, одночасно виконавши духовний гімн України «Боже великий, єдиний» композитора Миколи Лисенка.

Участь у проекті в Україні братимуть церковні хори, професійні та аматорські колективи, студенти та інші. Поза межами України участь візьмуть члени українських громад та спільнот по всьому світу, а також хори (у тому числі церковні), у чиєму репертуарі є цей твір Лисенка.

Цього ж дня о 22:00 на фасаді львівської ратуші на пл. Ринок відбудеться відеомапінг. Також львів'ян та гостей міста запрошують відвідати ряд тематичних заходів, святкових концертів, фестивалів та майстер-класів, які відбудуться у місті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Верховна Рада підтримала поправки до Конституції щодо євроатлантичного курсу України
Львівська міськрада погодила договір про створення LEM Station на території старого депо
Медики назвали заклади, в яких мешканці Львівщини інфікувалися гепатитами В і С
До акції «Велосипедом на роботу» долучилася понад сотня львів'ян
Wizz Air вдвічі збільшить частоту виконання рейсів зі Львова до Гданська
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал