24% українців відчули покращення життя за Азарова, - дослідження

16:50, 14 листопада 2012

Майже кожен другий українець, а саме 46%, говорить про погіршення життя за уряду Миколи Азарова. Лише 24% відчули покращення. Про це свідчать результати репрезентативного опитування DW-Trend в Україні. Його провело на замовлення української редакції Deutsche Welle українське відділення соціологічного інституту IFAK, опитавши у жовтні 2012 року одну тисячу українських громадян.

При цьому існує чітка різниця між західною Україною й центральними областями, з одного боку, та українськими півднем і сходом - з іншого, повідомляє Deutsche Welle

Партія регіонів традиційно користується більшою підтримкою на півдні та сході. Там про поліпшення життя говорить 31% респондентів. 32%, однак, визнали, що жити стало гірше. На заході України 67 % говорить про погіршення й лише 31% про поліпшення умов життя внаслідок діяльності уряду.

Найголовнішим завданням, яким мав би зайнятися новий уряд, на думку 56 % опитаних, є збереження й створення робочих місць. Серед тих, хто серйозно хвилюється за робочі місця, найбільше молоді віком від 18 до 29 років. Їхня частка становить 69% .Особливо там, де Партія регіонів користується найбільшою підтримкою, 62 % опитаних вказують на виняткову важливість політики на ринку праці. В західній Україні такої думки дотримується лише 42%.

Внаслідок парламентських виборів, які відбулися в жовтні, Партія регіонів виявилась найпотужнішою політичною силою. Тому вона наполягає на тому, аби й надалі формувати уряд. Якщо їй, однак, не вдасться зберегти й створити нові робочі місця, тоді вона може втратити підтримку в своїх традиційних регіонах.

Іншим нагальним завданням, на думку українців, є збереження стабільних споживчих цін (53%), після цього йдуть боротьба з корупцією та свавілля органів влади (51%). Крім того, українці бажають підвищення якості в сфері медичного обслуговування (42%).

Через брак перспективи на членство в Євросоюзі, а також через економічну залежність від Росії більшість українців підтримує швидше східну орієнтацію їхньої країни. Так, 54% опитаних виступають за розбудову відносин з Росією та іншими країнами СНД. Розвиток відносин з країнами ЄС пріоритетним вважають лише 36%. Таким чином, зберігається тенденція, яку соціологи спостерігають от уже понад рік.

Найбільше прихильників розбудови відносин з країнами СНД традиційно живе на сході України. В західній Україні, а також у центральних областях за розбудову відносин з країнами СНД виступає близько третини респондентів. Серед молоді кількість прихильників західного й східного шляху розвитку майже врівноважена. Серед 18-29-річних за розвиток відносин з ЄС виступили 46%, за розвиток відносин передусім з країнами СНД - 44% респондентів.

У мовному питанні українці, як і раніше, розколоті. 47% вимагають активнішої підтримки з боку держави російської мови. 43% - не вважають, що російська мова потребує державної підтримки і 10% було важко відповісти на це запитання.

На державній підтримці для української мови наполягають 63%.  26%  - не вважають, що українська мова потребує державної підтримки і 11% не змогли відповісти на запитання.

Як і очікувалося, чітка більшість (73%) жителів західних і центральних областей висловилась на користь української мови. Але навіть на сході й півдні, які вважають швидше російськомовними, незначна більшість усе-таки виступила за державну підтримку для української, і лише 32% були проти цього. Таким чином, стає зрозумілим, що й у переважно російськомовних областях популярність української мови зростає.