2,5 млн грн передали з Австралії для онкохворих дітей у Львові

16:10, 14 жовтня 2011

Благодійники із Австралії передали на лікування онкохворих дітей Львова близько 2,5 мільйонів гривень. З жовтня цього року міжнародний благодійний фонд «Карітас України» розпочав проект «Надання медичної допомоги дітям, які лікуються в Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі».

Донором проекту виступає Українська католицька церква в Австралії, повідомили ZAXID.NET в МБФ «Карітас України».

Генеральний секретар Карітасу України Анатолій Козак пояснює процедуру виділення коштів для онкохворих дітей: «Після збору необхідних документів, перехресних зустрічей з лікарями і батьками хворих дітей,  керівником проекту визначаються  потреби кожного пацієнта, узгоджується спроможність допомоги зі сторони Карітасу.

Проект дофінансування  лікування хворих на рак дітей в Чорнобильській лікарні здійснюється за посередництвом фонду «Крила надії», що функціонує спеціально для допомоги онкохворим дітям. Ціллю роботи цієї організації є різнобічне сприяння лікуванню онкохворих дітей і збір коштів  завдяки численним благодійним акціям, проведенню Дня донора і адресному пошуку грошей.

«За даними ВООЗ, Національного Інституту раку за останні 100 років по рівню захворюваності і смертності в світі онкопатологія перемістилася з десятого місця на друге, поступаючись лише хворобам серцево-судинної системи. Смертність від раку до 2030 року зросте на 45%, в порівнянні з рівнем 2007 року. По темпах поширення раку Україна – на другому місці в Європі. Щорік більше 160 тис. дорослих осіб і  більше 1 тис. дітей  дізнаються, що вони онкохворі. 70% хворих на рак дітей мають усі шанси одужати, але третина  з них помирають протягом першого року життя.  Це жахливо!», ─ розповідає Наталія Ліпська, директор благодійного фонду «Крила Надії». 

Дитяча онкологія ─ високовартісна галузь, і тому лише великі регіональні центри можуть забезпечувати її адекватно. В одному місці мають бути зосереджені висококваліфіковані морфологи, хіміотерапевти, онкологи, хірурги, багатопрофільна діагностична база. Українські медики керуються в роботі тими самими новітніми схемами лікування раку, що й онкологи інших країн.

З 1991 року, після Чорнобильської катастрофи, смертність українського населення стала перевищувати народжуваність і кратно зросла в порівнянні з 1986 роком. Погіршенню демографічної ситуації сприяють також соціально-економічна криза, неякісне і недостатнє медичне обслуговування, несприятлива екологічна ситуація, низькі стандарти життя. Особливо останніми роками в нашій країні спостерігається зниження питомої ваги практично здорових дітей збільшення кількості дітей з хронічними захворюваннями і дітей-інвалідів, зростання захворюваності дітей на рак щитоподібної залози і онкогематологічних захворювань.  Відповідно загальна захворюваність дітей нині зросла втричі в порівнянні з 1987 роком. 

У жовтні 1990 року у Львові при Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (прим. ─ поширена назва «Чорнобильська» лікарня)  було відкрито відділення гематології, інтенсивної хіміотерапії, онкохірургії, де надається спеціалізована медична допомога дітям з онкогематологічними хворобами. В його складі є понад 25 палат, 2 маніпуляційні, кімната сепарації крові, медсестринський пост, ординаторська, адміністративно-господарські приміщення. Медичний персонал відділу складається із 5 лікарів вищої категорії.

Програма діагностики  гематологічних захворювань включає сучасні цитохімічні, імунофенотипові дослідження, виконується повний стандарт сучасних інтенсивних протоколів гострих мієлоїдних та лімфобластичних лейкемій, високозлоякісних лімфом, лімфоми Годжкіна. Застосування у відділі сучасних технологій діагностики та протокольного лікування дозволяє в 76% дітей з онкогематологічними хворобами отримати їх повне одужання та суттєво знизити дитячу смертність.

 «Курс хіміотерапії для одного онкохворого пацієнта, до якого входять не тільки лікарські препарати, а й хірургічне втручання і променева терапія, складається з 10—15 блоків. Вартість одного блоку в середньому коштує від $300 до $5000 або й більше. У перервах між блоками хіміотерапії необхідно підтримувати рівень лейкоцитів у крові пацієнта. Одна ін’єкція спеціального препарату може коштувати і $100, і $1000, а ін’єкцій треба прийняти п’ять-сім. Оскільки фінансування з державного бюджету становить у кращому разі 10% від необхідного, то всі затрати за лікування дитини лягають на плечі батьків. Зрозуміло, що не кожна сім’я має такі суми грошей і тому, якби не благодійники, ─ ми б масово втрачали наших діточок», ─ розповідає пані Оксана, мама онкохворої 6-річної Катрусі зі Львова.

Розрахований на річну тривалість, проект Карітасу України передбачає надання комплексних медико-соціальних послуг близько 30 дітям і батькам, які перебувають в онкологічному диспансері.  Загальний бюджет проекту становить майже AUD 300,000.00. Оскільки держава від початку 2011 року не виділила жодних коштів  для закупівлі ліків чи медичних установок, а міністру охорони здоров’я це коштувало лише догани, українцям залишається сподіватись на зусилля співгромадян онкохворих дітей і одиночних благодійників переважно із заможних країн.