Шість років у СІЗО без рішення суду. 26-річний львів'янин Євген Марченко вже понад півдесятка років провів під вартою. Увесь цей час він чекає на вирок суду – винен чи не винен у вбивстві своєї родички.
«Моєму синові було 20 років. Буде в жовтні 26. Весь цей час він перебуває без вироку, стан здоров'я в нього дуже сильно погіршився», – розповідає пані Наталя, мама Євгена Марченка.
Його підозрюють у вбивстві прабабусі й у крадіжці її грошей. Ще у липні 2013 року його затримала поліція.
«У мене є дуже багато запитань «Чому?». Чому громадянин сидить стільки років у СІЗО? Чому я не можу звільнити свого сина? Чи, якщо він винний, щоб йому цю вину довели. У мене просто в цій ситуації суцільні питання», – додає жінка.
Адвокат підозрюваного Михайло Магарський каже: «Усі строки розумні, можна сказати, вже пройшли по слуханню цієї справи. Ні суд, ні прокуратура не вживають ніяких заходів для того, щоби пришвидшити розгляд справи».
У прокуратурі ж кажуть: спершу судовий процес відклали через недугу підозрюваного.
«Обвинувачений під час судового розгляду вказаного кримінального провадження захворів на психічну хворобу. І впродовж року йшло його лікування у психіатричних закладах», – пояснив прокурор Іван Потупа.
Згодом справу повернули до Франківського суду. Три роки тому її почали розглядати заново. За цей час суд почав досліджувати письмові докази і зупинився на допитах свідків, які не ходять на засідання. Зміна прокурорів і складу суддівської колегії теж затримує процес.
Адвокат Олег Мицик розповідає: справи тягнувся роками з кількох причин. Найперша – це неукомплектованість судів.
«Суди слухають справи раз у місяць, раз у декілька місяців. І до того часу, доки це питання не вирішиться, реального шансу на безперервний судовий процес і швидкість немає. Друга причина – абсолютна байдужість прокурора і суду до того, хто буде нести відповідальність за таке абсолютно необдумане тримання людини під вартою», – розповідає Олег Мицик.
Попереднє засідання у справі Євгена Марченка відбулось 21 вересня. Наступне призначене на 18 жовтня.