У міжнародній спільноті 2 квітня відзначають день хворих людей на аутизм. Цьогоріч Львів також доєднається. Уже зараз на вулиці Нижанківського учасники проекту «Львів у блакитному» розфарбовують стіну. На малюнку мають бути зображені лише кілька елементів ластівки, дівчинка – і все на блакитному тлі.
«Люди з аутизмом по-іншому сприймають світ, у них інша сенсорика, і тому наші слова перетворюються на пташок і долітають до дівчинки в блакитній сукні, а блакитний колір – це міжнародний колір аутизму», – розповів співорганізатор проекту «Львів у блакитному» Костя Бєглов.
У міжнародний день хворих на аутизм, аби привернути увагу людей до цієї хвороби, у Львові планують підсвітити Ратушу та оперний театр у блакитний колір. А ще організатори закликають усіх прийти на роботу в блакитному. Справа в тім, що у світі ця хвороба вже не є проблемою. Її лікують, і суспільство не реагує агресивно на хворих. В Україні навіть не існує статистики, скільки ж недужих страждає від цієї хвороби.
«Донедавна в Україні навіть не існувало такого діагнозу, дуже багато в нас лікарів навіть не можуть поставити діагноз «аутизм», плутають, до прикладу, із затримкою розвитку, що є симптомом різних зазховрювань», – розповіла психолог Світлана Корчагіна.
В Україні не існує жодного державного ценру з реабілітації аутистів, і практично немає приватних закладів. Батьки таких дітей бідкаються, що залишаються із цим захворюванням один на один, а пізніше діти не вливаються в суспільство. Відзначення дня хворих на аутизм в Україні дасть змогу привернути увагу людей до цього захворювання.
Довідка. Аутизм – це вроджене психічне захворювання, з яким можна боротися. Зазвичай, воно проявляється до трьох років у дітей. Вони мало говорять, дивно поводяться, скажімо, не реагують на людей, більше цікавляться предметами. Втім, попри свої вади, більшість з них – генії. Наприклад, на аутизм хворіли Вольфган Амадей Моцарт та Альберт Енштейн, а також досі хворий і не соромиться цього відомий голлівудський режисер Стівен Спілберг.