Упродовж 2-3 місяців у Львівській області відкриють ще п’ять підприємств з зовнішніми інвестиціями на загальну суму близько 300 млн доларів. Про це повідомив 24 травня під час зустрічі з журналістами голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк.
«Попередньо мова йде про Сокальський завод абразивних матеріалів, про будівництво в Мостиському районі серйозного комбінату для зберігання зерна і відправки його на закордон чи у зворотному напрямку. Це австрійський інвестор. Проведено вже певні переговори. Також фірма «Леоні» готується до розширення свого виробництва… Перспектива другого ешелону – це китайські інвестори, які на рівні уряду КНР зацікавлені у нашій вугільній промисловості, а також у будівництві доріг. Хоча там є певні умови, які не зовсім підходять українській стороні», – сказав він.
Відповідаючи на запитання про те, якими є його результати роботи на посаді голови ЛОДА у господарці області, Цимбалюк зазначив, що на 20% можна відзначити ріст промисловості і виробництва, натомість є спад щодо видобування вугілля (через припинення роботи шахти «Межерічанської»). Натомість він відзначив зростання обсягів виробництва у хімічній, целюлозно-паперовій, машинобудівній галузях.
«Цієї весни ми додатково освоїли понад 5 тис. га землі, яка не оброблялась. До осені в обробіток додатково буде залучено ще 40 тис. га землі. Є реальний інвестор, але він весною не встиг оформити всі процедури, зараз він працює над процесом оформлення землі. Цю землю буде залучено під майбутній урожай», – сказав Михайло Цимбалюк.
На 20%, з його слів, на Львівщині також зросли обсяги виробництва сільськогосподарської продукції.
Негативом водночас Цимбалюк назвав низькі темпи погашення боргів з виплат зарплат. На сьогодні, каже він, борги становлять 60 млн грн. «Це не ті темпи, на які ми очікували, над цим питанням треба працювати», – додав він.
Разом з тим, Цимбалюк зауважив, що якщо минулого року у першому кварталі середня зарплата у області становила 1 700 грн, то сьогодні – 2 100 грн, хоча також назвав цей розмір недостатнім. За словами голова ОДА, сьогодні на Львівщині 1,41 млн працездатного населення. Щодо кількості безробітних, за словами Цимбалюка, йдеться про близько 25 тис. осіб.
Крім того, Михайло Цимбалюк наголосив, що поки земля не стане товаром – ситуація з нею надалі залишиться незрозумілою, як і не буде визначено реальну її вартість. Він наголосив однак, що при створенні ринку землі пріоритет потрібно надавати місцевим покупцям, які працювали на землі, натомість треба унеможливити продаж землі іноземцям.
Як інформував ZAXID.NET , за 1-й квартал 2011 року Львівщина отримала $25 млн прямих інвестицій.