На «Львівелектротрансі» готують першу партію берлінських трамваїв до випуску на лінію. Втім, аби вони виїхали на львівські рейки, треба замінити візки на вужчі. Попередньо, на переобладнання вагону треба щонайменше місяць.
У боксах трамвайного депо кипить робота. Майстри розбирають щойно пригнані з Німеччини нові-старі вагони. Зокрема, знімають усю ходову частину.
«Це візки, які були раніше демонтовані зі списаних трамваїв. Ми виконуємо капремонт агрегатів, монтуємо тягові двигуни, редуктори, колісні пари», ‒ розповідає в.о. головного інженера трамвайного депо Роман Котюга.
Крім того, вочевидь, доведеться міняти пантографи і двері, які відчиняються назовні і це може бути проблемою на високих платформах нових зупинок. Але головним козирем цих вагонів, які придбали в Берліні, кажуть інженери, ‒ тут вже модернізована система керування трамваєм. Це дасть 20-30% економії електроенергії.
«Тут відсутній прискорювач, який дуже часто виходив з ладу, який створював затримки руху. Змінити систему керування трамвая коштує в межах від 40 до 60 тисяч євро», ‒ говорить головний інженер ЛКП «Львівелектротранс» Володимир Ковалів.
Місто за один вживаний трамвай заплатило лише 18 тисяч євро. З усіма удосконаленнями і переробками він обійдеться у менше 25 тисяч. Це лише перша партія із шести, які вже привезли до Львова. Загалом до жовтня прибуде 30 одиниць.
«Ми знайшли це рішення достатньо добрим для того, щоб швидко вирішити транспортну проблему, особливо з трамваями, які 10-15 років йшли до того стану, який є зараз», ‒ наголосив заступник директора департаменту ЖКГ та інфраструктури Львівської міськради Андрій Білий.
На сьогодні трамвайних рухомий склад міста налічує близько 100 одиниць. З них 10 новеньких «Електронів». Та вже цього року їхня кількість може зрости удвічі.
«Вартість нового «Електрона» це мільйон євро. 30 трамваїв нам обійдуться у вартість одного трамвая. Але ніхто не відмовляється від низькопідлогових нових трамваїв. Ми зараз будемо оголошувати тендер в рамках співпраці з Європейським інвестиційним банком, по якому ми будемо купувати від 10 до 12 нових одиниць. Виділена сума ‒ 12 млн євро», ‒ зазначив у коментарі ZAXID.NET керівник ЛКП «Львівелектротранс» Олег Береза.
Крім того, на тендері визначать підприємство, в якого місто придбає ще сотню автобусів. А до кінця цього року комунальне АТП-1 поповниться 150 новенькими великогабаритними автобусами «Електрон» та МАЗ.