42 млн грн на ідеї львів’ян

Які проекти громадського бюджету Львова можуть реалізувати коштом міста

13:54, 1 листопада 2019

У п’ятницю, 1 листопада, у Львові розпочалось голосування за проекти громадського бюджету. Уже вчетверте мерія збирає ідеї львів’ян, як можна покращити місто, а ті проекти, що набирають найбільшу кількість голосів, отримують фінансування. На реалізацію проектів, які переможуть у 2019 році, депутати виділили 42 млн грн.

Цьогоріч на громадський бюджет подали близько 220 проектів, більшість яких стосується освітньої та медичної тематики. Через ажіотаж з голосуванням за такі проекти у попередні роки під час вибору переможців буде застосовуватись певна квота: щонайменше 40% проектів-переможців мають не стосуватися освітньої та медичної тематики.

Переможців, як і у попередні роки, обиратимуть голосуванням, яке триватиме з 1 до 15 листопада. Кожен львів’янин, а також мешканець Рудно, Винників та Брюховичів, якому виповнилось 16 років, може взяти участь у голосуванні, віддавши голос за один малий проект (фінансування до 600 тис. грн) та один великий проект (до 3 млн грн). Проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, реалізують коштом міста у 2020 році.

ZAXID.NET проаналізував подані проекти та пропонує вам переглянути найцікавіші з них.

Дорогу школам та садкам

Кількість освітніх проектів щороку переважає на громадському бюджеті. Їх подають керівники шкіл чи садків, вчителі, чи батьки, діти яких відвідують навчальні заклади. Найпоширенішими проблемами, які хочуть вирішити за допомогою коштів громадського бюджету, є ремонти територій довкола закладів чи їх приміщень та облаштування майданчиків для дітей.

Наприклад, школи №32 та №49 хочуть зробили ремонт доріжок, які ведуть до навчальних закладів, а школи №44, №34 та садок №51 хочуть відремонтувати огорожі довкола своїх територій.

Ще щонайменше п'ять закладів прагнуть відремонтувати свої харчоблоки. Ремонт харчоблоку у школі №29 (Винники) вартуватиме близько 3 млн грн. Директорка школи Оксана Верхівська, яка подала цей проект, також вказує, що на базі цієї їдальні також готують страви для двох ближніх шкіл («Берегиня та школа №47). На ремонт харчоблоку у школі №98 та дитсадку №125 планують витратити приблизно по 600 тис. грн. Придбати обладнання для кухні та відремонтувати харчоблок за 600 тис. грн хоче і школа №20, схожий проект подали і щодо школи №46.

Приміщення у ліцеї №70, де хочуть облаштувати хореографічний зал

У школі №99 за 600 тис. грн також хочуть зробити ремонт актової зали і придбати мікрофони, прожектори, ноутбуки та іншу техніку, а у ліцеї №70 хочуть облаштувати хореографічний зал. На цей проект також хочуть витратити 600 тис. грн.

Проект алхімічної лабораторії

У школі східних мов та бойових мистецтв «Будокан» хочуть створити алхімічну лабораторію ім. Гаррі Поттера. За 600 тис. грн хочуть провести ремонт та придбати обладнання для кабінетів хімії та фізики, перетворивши їх на «алхімічні лабораторії».

Обладнання для лікарень

Львів’яни також подають чимало проектів на медичну тематику, пропонуючи відремонтувати приміщення лікарень, чи придбати необхідне для медзакладів обладнання. Завідувачка гінекологічного відділення лікарні швидкої медичної допомоги Тетяна Хижняк подала проект закупівлі обладнання для операційної. Вартість реалізації проекту 3 млн грн.

Також Оксана Карпова зареєструвала проект про закупівлю обладнання для пологового будинку на вул. Мечникова. Вартість реалізації цього проекту також становить 3 млн грн. Ця авторка подала ще один проект, який стосується закупівлі інкубатора для новонароджених для цього ж пологового будинку. За її підрахунками, другий проект можна реалізувати за 590 тис. грн.

Лікар Віктор Бобик пропонує придбати інкубатори для новонароджених для міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика. Приблизна вартість реалізації проекту – 600 тис. грн. Ще один лікар цієї лікарні Віктор Іванців пропонує придбати для дитячої лікарні ендоскопічне обладнання (2,9 млн грн).

Для лікування травмованих дітей, зокрема після переломів, лікар міської дитячої лікарні Мар’ян Орач пропонує також відремонтувати ургентну травматологічну операційну, травмпункт у приймальному відділенні, провести капітальні ремонти для створення індивідуальних палат інтенсивної терапії та закупити спеціальне обладнання. На реалізацію цього проекту потрібно 3 млн грн.

Заступниця головного лікаря 4-ї міської клінічної лікарні Ірина Ометюх зареєструвала проект заміни застарілого рентгенапарату на новий. Вона зазначає, що сучасне обладнання матиме менше променеве навантаження. Вартість реалізації її проекту становить близько 3 млн грн.

Скейт-парки, відеоспостереження та котівнички

Щонайменше 40% проектів-переможців громадського бюджету не мають стосуватись освітньої та медичної тематики. Один з таких проектів стосується встановлення відеоспостереження у трьох мікрорайонах Шевченківського району: Рясне-1, Рясне-2 та Кам’янка. Автор проекту Роман Дуда переконаний, що реалізація цього проекту (3 млн грн) дозволить зменшити криміногенну ситуацію у цих мікрорайонах.

Автори першої міської сортувальні подали проект створення ще одного місця, куди б львів’яни могли принести відходи та правильно їх сортувати, щоб їх можна було відправити на повторну переробку. Нову сортувальню хотіли б облаштувати на вул. Панаса Мирного, що на Новому Львові. Очікувана вартість реалізації проекту – 596 тис. грн.

Візуалізація скейт-парку у Брюховичах

У смт Брюховичі на вул. Незалежності України пропонують облаштувати скейт-парк для молоді. Вартість реалізації проекту – 600 тис. грн. Ще один скейт-парк хочуть облаштувати на вул. Стрийській, 61 у Львові. Площа запланованого скейт-парку має становити 1,2 тис. м2.. Вартість реалізації проекту становить майже 3 млн грн.

Візуалізація скейт-парку на вул. Стрийській

Юрій Салига пропонує озеленити частину просп. Червоної Калини (від вул. Стуса до просп. Червоної Калини, 1а), висадивши, зокрема, саджанці платану, сакури, спіреї. Вартість реалізації проекту 285 тис. грн.

У міському палаці ім. Гната Хоткевича хочуть облаштувати мультифункціональний простір для відвідувачів, у яку входитиме бібліотека, коворкінг та відпочинкова зона, конференц-зал. Вартість реалізації проекту 600 тис. грн.

У палаці ім. Гната Хоткевича хочуть облаштувати простір для роботи та відпочинку відвідувачів

На перетині вулиць Головатого – Яворницького хочуть провести благоустрій дитячого майданчика, щоб діти могли кататись на велосипедах, роликах, самокатах, встановити відеоспостереження та озеленити територію. Цей проект можна реалізувати приблизно за 590 тис. грн.

Стан однієї з зупинок у Рудно

У смт Рудно пропонують замінити три знищені зупинки громадського транспорту на нові, біля яких встановити смітники та дошки оголошень. Проект можна реалізувати за 240 тис. грн.

Візуалізація майданчика на вул. Некрасова

На вул. Некрасова, 57 хочуть облаштувати інноваційний дитячий майданчик за 1,7 млн грн. Там пропонують встановити нові гойдалки, скеледром, гімнастичний комплекс, карусель, столик, лавки, урни та ін.

Проект бузкового дитячого майданчика на Новому Львові

На вул. Віденській (Карбишева), що на Новому Львові, хочуть облаштувати бузковий дитячий майданчик з гамаками, гойдалками, лазанками та дерев’яними елементами. Реалізовувати проект хочуть коштом громадського бюджету (майже 600 тис. грн), а також до реалізації проекту долучаться власники дитячого садка, що розташований поруч.

Проект громадського простору з відновленням озера

На вул. Лодія хочуть облаштувати громадський простір та відновити озеро з джерельною водою, яке зараз є у занедбаному стані. Тут хочуть облаштувати ігрову зону для дітей, а також відпочинкову зону з вуличними меблями. Вартість реалізації проекту – 600 тис. грн.

На Левандівці хочуть встановити два підземні смітники

Іван Савицький пропонує встановити два підземні контейнери для збору сміття на вул. Повітряній, що на Левандівці. На його думку, встановлення підземних контейнерів допоможе позбавитись від неприємного запаху, а також птахи і безпритульні тварини не матимуть доступу до сміття. Вказано, що вартість реалізації проекту становить приблизно 600 тис. грн.

Як виглядатимуть майбутні котівнички

У Франківському районі хочуть реалізувати пілотний проект і встановити 300 котівничок – місць для годування безпритульних котів. Вартість реалізації проекту – 552 тис. грн.

Біля входу у парк Піскові Озера хочуть відремонтувати пішохідні доріжки

Ще щонайменше три проекти стосуються львівських парків. Зокрема, у Стрийському парку пропонують встановити інклюзивний ігровий дитячий майданчик (580 тис. грн). Біля входу у парк Піскові Озера хочуть відремонтувати пішохідні доріжки, провести обрізку дерев та висадити нові, встановити освітлення, проект також передбачає водовідведення. Вартість його реалізації – близько 600 тис. грн.

Візуалізація місця для вигулу собак у Скнилівському парку

У Скнилівському парку хочуть облаштувати простір для вигулу та дресирування собак «Хвостаті друзі». Цю територію хочуть загородити та встановити обладнання для тренування тварин. Вартість реалізації проекту – 374 тис. грн.

***

Переглянути усі подані проекти можна на сайті громадського бюджету Львова.