В останні дні перед датою, коли спливає передбачений Конституцією термін для формування більшості у Верховній Раді, БЮТ все активніше намагається переконати суспільство у доцільності створення так званої "технічної коаліції", до якої разом із фракцією "біло-сердечних" увійдуть "регіонали" та комуністи. На новий елемент політичної ситуації звернув увагу глава Секретаріату Президента України Віктор Балога, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави.
Він зазначив, що минулого тижня прем'єр-міністр Юлія Тимошенко публічно озвучила тезу про готовність БЮТ до "вимушеного союзу" у складі названих політичних сил. "Як і завжди, вона сказала ще одну неправду. Адже насправді альянс БЮТ, Партії регіонів і комуністів де-факто проявив себе ще 2 вересня, коли були прийняті антиконституційні закони. Відтоді ця коаліція голосує дуже стабільно, зокрема і за законопроекти, які підривають основи національної державності. Достатньо як приклад навести продукт спільної законотворчості - прийнятий у першому читанні закон про державну службу, яким фактично в Україні запроваджується державний статус російської мови. БЮТ допоміг Партії регіонів значно просунутися у виконанні їхнього програмного гасла, що переконливо свідчить про їхню тісну співпрацю".
На думку В.Балоги, БЮТ хоче створити "вимушену" чи "технічну" коаліцію з ПР і комуністами з єдиною метою - уникнути позачергових виборів до ВР, утримати Ю.Тимошенко на прем'єрській посаді та зберегти в уряді міністрів, призначених від БЮТ. Саме цим прагматичним розрахунком пояснюються всілякі відозви Ю.Тимошенко та її соратників про важливість "стабільності" та "злагоди". Саме схвалення союзу БЮТ із "регіоналами" та комуністами Ю.Тимошенко шукатиме у своїх покровителів із Москви, куди вона планує вирушити на початку жовтня.
Однак, як наголосив глава Секретаріату Президента, такий обманний маневр БЮТ не може обійти Конституцію, яка передбачає утворення у ВР не ситуативних альянсів, а міцної більшості з чітко заявленими ідеологічними параметрами та спільними зобов'язаннями. "Парламентська коаліція повинна бути підтверджена відповідною угодою, з докладно виписаним планом дій і механізмом його втілення. Ніякі папірці з двох-трьох загальних пунктів не можуть вважатися документом, який підтвердить існування більшості у парламенті. Звісно, БЮТ категорично не влаштовує необхідність підписання коаліційної угоди з ПР і комуністами, тому суспільству вкидається ерзац у вигляді балачок про "вимушений союз".
В.Балога підкреслив, що відсутність юридично оформленої коаліції у визначені Основним Законом терміни є підставою для підписання Указу Президента про розпуск Верховної Ради та призначення нових виборів.