40% українських сімей відмовляють собі в найнеобхіднішому

15:13, 24 липня 2011

Понад 40% українських сімей відмовляють собі в найнеобхіднішому. Такий висновок був зроблений під час опитування, яке провів Держкомстат.

Для дослідження самооцінки українцями рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє Держкомстат у січні провів опитування домогосподарств, які брали участь у вибірковому обстеженні 2010 року. Результати показали, що намітилася позитивна тенденція, хоча в цілому вони залишаються невтішними.

Виявилося, що 40,6% українських сімей постійно відмовляють собі в найнеобхіднішому (торік - 43,6%). З них 3,1% не можуть забезпечити собі навіть достатнє харчування (минулого разу - 3,4%). Майже половина опитаних (47,8%, в минулому році - 45,3%) зізнаються, що грошей їм вистачає, але все ж заощаджень вони не роблять, і тільки кожна дев'ята сім'я (11,6%) має можливість заощаджувати «на чорний день».

Більш високі оцінки власного добробуту переважають серед сільських сімей. Експерти вважають що така ситуація значною мірою зумовлена нижчими стандартами життя в сільській місцевості та істотним впливом на добробут особистих підсобних господарств.

Дослідники поцікавилися, на що респонденти в першу чергу витратили додаткові кошти, які б з'явилися у них, і отримали такі відповіді:

- на лікування та відпочинок;

- на поліпшення житлових умов;

- на придбання одягу та взуття;

- на придбання побутової техніки;

- на поліпшення харчування;

- на освіту;

- на відкладання заощаджень.

Примітно, що бажання направити "зайві гроші" на відкладання заощаджень частіше виявляють сім'ї без дітей (28% проти 16% в середовищі сімей з дітьми).