Майже 40% українців вважають, що лідером опозиції є екс-прем'єр Юлія Тимошенко, а в разі її неучасті у виборах очолити опозицію має лідер партії "Фронт змін" Арсеній Яценюк.
Згідно з даними соціологічного опитування Центру Разумкова, на запитання: "Кого ви вважаєте лідером української опозиції?", 39,4% опитаних назвали Ю.Тимошенко, 18,9% - А.Яценюка, 4% - лідера партії "УДАР" Віталія Кличка, 3,3% - лідера партії "Україна - Вперед!" Наталію Королевську, 2,5% - лідера Комуністичної партії України Петра Симоненка, 1,8% - лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока, 1,1% - лідера партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка, 0,3% - екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.
Згідно з опитуванням, 62,5% респондентів знають про те, що основні опозиційні партії ухвалили рішення про участь у парламентських виборах єдиним партійним списком і про формування єдиного списку кандидатів у мажоритарних округах.
39,3% опитаних вважають, що в разі неучасті Ю.Тимошенко у виборах очолити опозицію має А.Яценюк, 8,2% - В.Кличко, 6,1% - Н.Королевська, 3,1% - П.Симоненко, 2,9% - О.Тягнибок, 2,4% - А.Гриценко, 1,5% - Ю.Луценко.
34,1% вважають, що після виборів усі опозиційні партії мають об'єднатися в одну фракцію, 16,6% - що різні опозиційні фракції мають лише координувати свою діяльність. 38,7% опитаних не цікаво, як організовуватиме свою роботу парламентська опозиція.
На виборах у мажоритарному окрузі 27,7% респондентів готові голосувати за єдиного кандидата від об'єднаної опозиції, 17,3% - за провладного кандидата, 9,3% - за незалежного кандидата, для 28,2% приналежність кандидата до влади або опозиції не є визначальною, 17,6% не визначилися з відповіддю на це запитання.
Опитування проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 16 по 25 червня. Методом інтерв'ю опитано 2009 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.